Data publikacji: 2021-09-14, 12:21

Ilość wyświetleń: 64

Duże ciężary, wielkie emocje - I Otwarte Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Pisza


Odsłuchaj

Powrót
I Otwarte Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Pisza

Podobno początki bywają najtrudniejsze, jednak przykład I Otwartych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Pisza, świadczy o tym, że decyzja dotycząca organizacji tej imprezy była „strzałem w dziesiątkę”. Z zaproszenia do udziału w niedzielnej (12 września) rywalizacji skorzystali siłacze z najróżniejszych stron kraju.Swoich sił spróbowały także panie, które udowodniły, że płeć piękna nie jest wcale taka słaba.

O kulisach i samym przebiegu imprezy, która odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr  4 w Piszu, opowiada jeden z jej głównych organizatorów i pomysłodawców – Paweł Gębusiak, prezes klubu Power Factory.

Na gorąco po zawodach wrażenia były niesamowite. Nie spodziewaliśmy się tak wysokiego poziomu. Do Pisza przyjechała naprawdę czołówka polskich zawodników, co jest dla nas wielkim wyróżnieniem.

Zawodnicy również byli zadowoleni z poziomu zawodów, nagród i organizacji. Jednym słowem wszystko poszło zgodnie z planem. Kosztowało to nas dużo wysiłku, ale było warto.

Miłą niespodziankę sprawili nam piscy zawodnicy. Walczyli jak równy z równym z  o wiele bardziej doświadczonymi „wyciskaczami”. Nie zawiódł nasz najlepszy zawodnik, Kacper Kłos, który dwukrotnie stanął na podium i osiągnął swój życiowy wynik – 200 kg. Pięknie, że stało się to w jego rodzinnym mieście.

Nie zabrakło również debiutantów z Pisza. Wiktor Poreda zdobył trzecie miejsce w kategorii Junior do 75 kg. Karol Zadroga i Kamil Konopka rywalizowali w najmocniej obsadzonej kategorii, ale wyniki są godne podziwu. To bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Mamy nadzieję, że zobaczymy ich na ławce zawodniczej jeszcze nie raz.

Zabrakło nam jednego najbardziej doświadczonego zawodnika. Robert Pastuszka niestety na ostatniej prostej przed zawodami został kontuzjowany, co wykluczyło go ze startu. Sprawdził się jednak jako sędzia. Bardzo sumiennie wykonywał swoje obowiązki, czuwając nad sprawiedliwym przebiegiem zawodów.

Poprzez organizację zawodów chcieliśmy pokazać, że w Piszu możliwe jest zrobienie imprezy sportowej na ogólnopolskim poziomie. Uczestnikami byli czołowi zawodnicy, którzy przyjechali do nas z różnych części kraju.

Chcieliśmy pokazać, że świat wielkiego sportu stoi otworem przed każdym, kto ma chęci i determinację do treningu siłowego. To się nam udało!
Dostaliśmy ogromne wsparcie od sponsorów. Jak na nasze miasto okazało się ono ogromne. Nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu ze strony lokalnych przedsiębiorców. Chcemy za to serdecznie podziękować. Nie liczyliśmy na nic, a otrzymaliśmy tak wiele... To budujące i motywuje do ponownej organizacji zawodów.

Największe podziękowania należą się jednak Burmistrzowi Andrzejowi Szymborskiemu. Bez jego wsparcia organizacja zawodów byłaby niemożliwa.
Na koniec chciałbym powiedzieć tylko: Do zobaczenia na kolejnej edycji zawodów.

– Mam nadzieję, że dzięki tym zawodom doczekamy się kolejnych mistrzów, którzy będą dostarczali nam wielu powodów do radości. Sport kształtuje człowieka, dlatego z przyjemnością przyjąłem zaproszenie do współorganizacji I Otwartych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Dziękuję Power Factory Pisz oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie zawodów. Zawodnikom gratuluję wyników i mam nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz sportowych imprez na terenie naszej gminy – dodaje Andrzej Szymborski, Burmistrz Pisza.

Galeria zdjęć


Logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolitej Polskiej oraz Warmii i Mazur