Data publikacji: 2021-09-10, 9:24

Ilość wyświetleń: 14

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej


Odsłuchaj

Powrót

Jeśli byłeś ofiarą lub świadkiem przestępstwa, albo potrzebujesz wsparcia psychologicznego skorzystaj z bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym.

– Zapraszamy do Lokalnego Punktu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który mieści się w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej w Piszu (przy ul. 1 Maja 3). Czekamy na Państwa w każdy poniedziałek i środę (w godz. 11.00-14.00) oraz we wtorki i czwartki (od godz. 11.00 do godz.18.00). Jesteśmy do dyspozycji także pod numerem telefonu 720 703 258. Świadczymy bezpłatne usługi osobom pokrzywdzonym, świadkom przestępstwa oraz ich najbliższym. Udzielamy pomocy psychologicznej, psychiatrycznej, a także psychoterapeutycznej. Pomagamy w wielu innych sprawach, tj. sporządzenie pisma lub zawiadomienia o przestępstwie oraz tłumaczeniu języka migowego. Możemy też np. dopłacić do kursu szkoleniowego, do czynszu, zakupu odzieży czy opału. Każdy przypadek jest indywidualnie analizowany. Z osobami, które się zgłaszają, rozmawiam, wypełniam wniosek, określam, jakie są możliwe formy, której możemy udzielić – zachęca Barbara Jałoszyńska z Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Prawnej Sapere Aude.

Projekt, współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości działa w Piszu od dwóch lat. Dzięki współpracy z bardzo dobrymi prawnikami oraz psychologami wiele osób z terenu Warmii i Mazur wróciło do równowagi po dramatycznych przeżyciach.

Logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolitej Polskiej oraz Warmii i Mazur