Data publikacji: 2021-07-20, 9:19

Ilość wyświetleń: 49

Sołtys Rostek Hanna Modzelewska z tytułem "Miss Wdzięku"


Odsłuchaj

Powrót


Jest miła, pomocna, kocha ludzi oraz regionalną kuchnię i kulturę, w szczególności folklor. Hanna Modzelewska – sołtys Rostek, podbiła serca sędziów, publiczności zgromadzonej na sobotnim (17 lipca) Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”.  Równie dużą sympatią darzyła się Pani Hania w głosowaniu sms-owym. Zaowocowało to tytułem „Miss Wdzięku (45+) województwa Warmińsko-Mazurskiego. Gratulujemy sukcesu i już teraz życzymy zwycięstwa w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 25 września na PGE Narodowym w Warszawie.

Cofnijmy się jeszcze raz do przeszłości, do konkursu na szczeblu regionalnym, który odbył się na terenie skansenu w Olsztynku. Fragmenty imprezy można było obejrzeć w telewizji publicznej, podczas „wejść na żywo”. Rywalizacja odbywała się na kilku płaszczyznach: kulinarnej, artystycznej i gospodarności.

– Postawiłam na naturalność. Przygotowałam swojski żurek na zakwasie, upiekłam chleb i ciasto drożdżowe. Poza tym na stoisku przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich „Mazurskie Rostkowianki” (biorące udział w konkursie kulinarnym) znalazły się ogórki małosolne, sery i smalec. Oczywiście wszystkie były własnej roboty – wspomina Hanna Modzelewska.
Bycie sobą najwyraźniej pomogło, gdyż reprezentantka naszej gminy w pokonanym polu pozostawiła pięć innych pań z Warmii i Mazur (startujących w tej samej kategorii).

– Zanim zostały ogłoszone wyniki kandydatki do tytułu miss prezentowały się w strojach regionalnych, codziennych oraz wieczorowych. Komisja konkursowa oceniała też zdolności artystyczne. Wystąpiłam na scenie wraz z wnuczką, z którą miałam okazję zatańczyć i zaśpiewać – opowiada sołtys Rostek.

Jak podkreśla laureatka pierwszego miejsca na sukces zapracowało wiele osób.

– Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. To po części również Wasze osiągnięcie. Dziękuję też Burmistrzowi Pisza Andrzejowi Szymborski za zorganizowanie bezpłatnego transportu. Duże wsparcie otrzymałam też od „Stryjenek z Gminy Pisz”, które wspólnie ze mną uczestniczyły w festiwalu – dodaje Hanna Modzelewska.

fot. Archiwum Prywatne

Galeria zdjęć


Logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolitej Polskiej oraz Warmii i Mazur