Odsłuchaj

Powrót
mistrzowie Europy

Mistrzowie Europy z Pisza.

Dwóch Piszan zdobyło złote medale podczas Mistrzostw Europy federacji XPC w trójboju siłowym. Kacper Kłos zwyciężył w wyciskaniu sztangi  leżąc w kategorii Junior U-23. Natomiast Marcin Gębusiak w martwym ciągu nie miał sobie równych. Obaj Panowie reprezentują Klub Sportowy Power Factory Pisz.

To był długi dzień dla piskich siłaczy. 09.04. do Siedlec zjechali się zawodnicy nie tylko z Polski, ale z wielu europejskich krajów: Niemiec, Czech, Słowacji, Szwecji, a nawet z odległych Armenii i Azerbejdżanu.
Ważenie rozpoczęło się o 6:30, a całe zawody zakończyły się o... 1:00 w nocy. Najdłużej czekał Marcin Gębusiak, który zakończył zmagania po 23:00. Zawodnik uzyskał 215 kg w martwym ciągu i zwyciężył w kategorii Open 110 kg.
Samo czekanie na start jest męczące. Po kilkunastu godzinach człowiek sam w sobie jest zmęczony, a trzeba jeszcze dźwigać. Jednakże start zaliczam do bardzo udanych. Nie dość, ,że obroniłem tytuł z zeszłego roku, to jeszcze poprawiłem swój życiowy wynik – powiedział Marcin.
Największy sukces osiągnął Kacper Kłos, który w wyciskaniu sztangi  leżąc podniósł ogromny ciężar 205 kg! Piszanin wygrał kategorię Junior do 23 roku życia i dodatkowo ustanowił nowy rekord Polski.
Kacper ma przed sobą świetlaną przyszłość. To młody człowiek z wielkim talentem i ogromnym zapałem do pracy. Był to jego ostatni występ w juniorach, ponieważ niedługo kończy 24 lata. Czekamy z
niecierpliwością na jego wyniki w kategorii Open – mówi Paweł Gębusiak, prezes KS Power Factory Pisz.

Zawodnicy piskiego Klubu Sportowego Power Factory szykują się już do następnych zawodów, które odbędą się w Maju.
Już 28 maja odbędą się Mistrzostwa Polski federacji XPC, na które wybieramy się dużo większą reprezentacją. Liczymy nawet na 10 zawodników, co stanowi bardzo szeroką kadrę reprezentującą nasze miasto. Będziemy jedną z liczniejszych grup i na pewno sprawimy wiele niespodzianek – zapowiada Paweł Gębusiak