Data publikacji: 2022-03-28, 10:11

Ilość wyświetleń: 422

Językowe wykłady w Muzeum Ziemi Piskiej


Odsłuchaj

Powrót
warsztaty

Językowe wykłady w Muzeum Ziemi Piskiej

Muzeum Ziemi Piskiej organizuje Wykłady języka polskiego. Zajęcia dla młodzieży ze szkół średnich, a także warsztaty dla nauczycieli poprowadzi Dr Ewa Rot-Buga z Polskiej Akademii Nauk.
Językowe zajęcia, prowadzone przez dr Ewę Rot-Buga z Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, specjalizującą się w badaniach literatury staropolskiej, odbędą się 21 kwietnia. Tematyka dotyczy zagadnień, które bardzo często pojawiają się podczas egzaminów szkolnych - za zakończenie nauki w szkole podstawowej i maturze.
– Zaplanowano po dwa spotkania dla uczniów i nauczycieli – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Zajęcia zostaną zrealizowane w oparciu o prezentacje multimedialne, a uczestnicy otrzymają także materiały pomocnicze przygotowane przez dr Ewę Rot-Bugę, która poprowadzi wykłady. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wykładów i zapisów.
Zgłoszenia uczniów przyjmowane są grupowo. Nauczyciele mogą zapisywać się indywidualnie. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem telefonu 87 423 22 64.

Harmonogram Wykładów języka polskiego
21 kwietnia – Aula Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego
Zajęcia dla uczniów:
10.00-10.45 – Do gór i lasów
11.00-11.45 – Symbolika katedry
Warsztaty dla nauczycieli:
12.00-13.30 – Mistrz Twardowski
13.30-14.15 – przerwa kawowa
14.15 – 15.45 – Sarmatyzm

dr Ewa Rot-Buga
Adiunkt w Zespole Europeistyki Literackiej w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, badaczka literatury staropolskiej, dziennikarka i pisarka

Wydała książkę Bukoliczna księga znaczeń. Problemy interpretacji i edycji "Sielanek" Jana Gawińskiego (2009). Opracowała edycję krytyczną Sielanek z Gajem zielonym Jana Gawińskiego (2008). Opublikowała wiele artykułów naukowych (m.in. w czasopismach "Barok", "Prace Filologiczne", "Terminus") oraz artykułów metodycznych dla nauczycieli (m.in. w czasopiśmie "Zeszyty Szkolne"). Uczestniczka ogólnopolskich konferencji naukowych. Prowadziła wykłady na uczelniach zagranicznych w ramach programu Erasmus+ (Uniwersytet w Poczdamie, Uniwersytet w Turynie, Uniwersytet Wileński). Autorka książki podróżniczej Konno po marzenia (2021) oraz licznych artykułów z zakresu hipologii.


Logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolitej Polskiej oraz Warmii i Mazur