Data publikacji: 2021-04-06, 11:47

Ilość wyświetleń: 98

Ciąg dalszy rozbudowy Mazurskiej Pętli Rowerowej. Po drogach gminnych kolej na drogi krajowe


Odsłuchaj

Powrót
 Pętli Rowerowej

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi informowaliśmy Państwa o pracach związanych z przebudową dróg szutrowych, w ramach Mazurskiej Pętli Rowerowej. Więcej na temat pod tym linkiem https://www.pisz.pl/pl/szczegoly-aktualnosci/83.

Jak się okazuje to nie jedyna dobra wiadomość dotycząca tego unikatowego produktu turystycznego. W piątek (2 kwietnia) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowało o podpisaniu pięciu zadań w ramach budowy wyżej wspomnianej Mazurskiej Pętli Rowerowej. Wybudowanych zostanie 16,3km wydzielonych tras rowerowych, zlokalizowanych wzdłuż dróg krajowych województwa warmińsko-mazurskiego. Inwestycje zostaną przeprowadzone na terenie powiatów: piskiego, węgorzewskiego, giżyckiego oraz mrągowskiego. Jak czytamy na stronie GDDKiA w Olsztynie wśród pięciu, zatwierdzonych do realizacji, zadań znajduje się m.in. budowa wydzielonych tras rowerowych (przy drodze krajowej nr 63) w Maldaninie oraz Jeglinie.

Zakres i lokalizacja zadań

Mazurska Pętla Rowerowa zakłada wytyczenie i utworzenie jednego głównego szlaku rowerowego o długości około 300 km. W pasach dróg krajowych, czyli w zakresie, za który odpowiada GDDKiA, wykonamy prace na łącznej długości około 16,3 km, z czego około 8 km to będą drogi rowerowe. Zadania przewidziane do realizacji przez GDDKiA zlokalizowane są na terenie powiatów węgorzewskiego, giżyckiego, mrągowskiego oraz piskiego. W tych miejscach przewiduje się:

- budowę około 7 km wydzielonych dróg rowerowych (drogi krajowe nr 16, 59 i 63),

- budowę około 1 km wydzielonych dróg rowerowych z chodnikiem (drogi krajowe nr 16, 59 i 63),

- budowę kładki rowerowej w Okartowie (droga krajowa nr 16),

- remont około 1 km chodników wzdłuż drogi krajowej nr 16 w Mrągowie, Probarku i Okartowie,

- przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i M. Skłodowskiej-Curie w Mrągowie (droga krajowa nr 16),

- budowę 2 zatok autobusowych: na drodze krajowej nr 59 w miejscowości Canki i na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Pozezdrze,

- wykonanie oznakowania trasy.

Wykonawcy i szczegółowa lokalizacja poszczególnych zadań

Zadanie nr 1 - droga krajowa nr 63 w Węgorzewie i Pozezdrzu, droga krajowa nr 59 w Wilkasach.

Wykonawca - Krzysztof Szwejk LOG z Bystrych, który zaoferował wykonanie zadania za cenę 1 356 977,55 zł. Termin realizacji zamówienia wynosi 8 miesięcy.

Zadanie nr 2 - droga krajowa nr 16 w Mikołajkach, Probarku i Mrągowie.

Wykonawca - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Gajewa, które zaoferowało wykonanie zadania za cenę 4 826 371,42 zł. Termin realizacji zamówienia wynosi 8 miesięcy.

Zadanie nr 3 - droga krajowa nr 59 w Rynie i Cankach.

Wykonawca - Firma Handlowo-Usługowa MAR-TRANS Mariusz Jędrasik z Barczewa, która zaoferowała wykonanie zadania za cenę 1 712 072,76 zł. Termin realizacji zamówienia wynosi 8 miesięcy.

Zadanie nr 4 - droga krajowa nr 16 w Okartowie.

Wykonawca - Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu, które zaoferowało wykonanie zadania za cenę 6 215 440,46 zł. Termin realizacji zamówienia wynosi 11 miesięcy.

Zadanie nr 5 – droga krajowa nr 63 w Jeglinie i Maldaninie.

Wykonawca - Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu, które zaoferowało wykonanie zadania za cenę 409 682,25 zł. Termin realizacji zamówienia wynosi 8 miesięcy.

Finansowanie zadania 

Mazurska Pętla Rowerowa to część strategii Wielkich Jezior Mazurskich 2020. Przedsięwzięcie realizowane będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2014-2020. Instytucją zarządzającą RPO jest Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a beneficjentem Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie. GDDKiA jest partnerem tego projektu. Koszt inwestycji, w części realizowanej przez GDDKiA, zostanie sfinansowany ze środków budżetu państwa.

Źródło: GDDKiA Oddział Olsztyn


Logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolitej Polskiej oraz Warmii i Mazur