Aktualności


Dobra wiadomość dla mieszkańców wsi Babrosty i Wąglik

6 września br. Gmina Pisz zawarła umowę na dofinansowanie w ramach “Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” na operację pn. „Przebudowa, budowa i rozbudowa dróg gminnych na terenie gminy Pisz” mająca na celu Zwiększenie dostępności komunikacyjnej z istniejącą siecią drogową mieszkańców dwóch miejscowości, poprzez przebudowę i rozbudowę drogi w m. Wąglik i budowę drogi w m. Babrosty.

Autor: Małgorzata Pietrzak , 2023-12-11, 13:12

Przejdź do aktualności

Informacja nt. terminów składania oświadczeń w ramach projektu "Granty PPGR"

Informujemy, że okres trwałości projektu "Granty PPGR", realizowanego w ramach zadania pn. "Przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu dzieci i rodzin byłych pracowników PGR" zakończy się w dniu 10.05.2025 r. Pełna treść pisma w załączeniu.

Autor: Małgorzata Pietrzak , 2023-12-11, 12:40

Przejdź do aktualności

Wioska Narciarska Wiartel zaprasza!

Zimą na Mazurach jest wyjątkowo. Załóż więc narty biegowe i ruszaj po siłę i zdrowie. Podziwiaj bogactwo przyrody w sercu Puszczy Piskiej, zachwycaj się pięknem zimowego, mazurskiego krajobrazu. Trasy narciarstwa biegowego skupione wokół Wioski Narciarskiej WIARTEL są właśnie śladowane. Zadbaj o dobrą kondycję swoją i swoich bliskich. Zapraszamy do Nas na Mazury!

Autor: Małgorzata Pietrzak , 2023-12-08, 15:03

Przejdź do aktualności

Uwaga zmiana w organizacji ruchu na drodze gminnej

Nadleśnictwo Pisz zawiadamia, ze zamierza wprowadzić czasową organizację ruchu zgodnie z zatwierdzonym Projektem czasowej organizacji ruchu na drodze gminnej nr 174009N relacji Jaśkowo-Wiartel w dniu 11.12.2023 r. na czas prowadzenia wycinki drzew w lesie w sąsiedztwie ww. grogi gminnej.

Autor: Małgorzata Pietrzak , 2023-12-08, 13:36

Przejdź do aktualności

Ulica Jana Matejki została oddana do użytkowania

Ulica Jana Matejki zyskała nową nawierzchnię. Zostały wykonane zjazdy, zatoki postojowe oraz chodniki po obu stronach drogi. Przebudowana została również kanalizacja deszczowa. Zmodernizowano oświetlenie drogi. Zadanie zakłada też zagospodarowanie zieleni. „Przebudowa ulicy Matejki w Piszu” została dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Celowego - Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Autor: Małgorzata Pietrzak , 2023-12-08, 9:07

Przejdź do aktualności

Mikołajki 2023

6 grudnia na zorganizowanej przez Piski Dom Kultury PDK imprezie mikołajkowej, połączonej z rozświetleniem choinki i ozdób bożonarodzeniowych, nie zabrakło mieszkańców Pisza tych dużych i tych małych. Wszystkim udało się wysłać listy do Św. Mikołaja. Teraz pozostaje już tylko czekać na Święta Bożego Narodzenia i prezenty, nie zapominając, że przed nami jeszcze Kiermasz naturalnych produktów i zdrowego jedzenia - Piskie Wytwory już 17 grudnia.

Autor: Małgorzata Pietrzak , 2023-12-07, 11:59

Przejdź do aktualności

Pisz pozdrawia Mikołajkowo!

Mamy nadzieję, że wszyscy nasi Mieszkańcy byli grzeczni i w butach lub skarpetach nie zabrakło choć drobnych prezentów.

Autor: Małgorzata Pietrzak , 2023-12-06, 9:22

Przejdź do aktualności

Piski Dom Kultury zaprasza na Mikołajki 2023!

6 grudnia 2023 o godzinie 18:00 odwiedzi nas wspaniały gość! Przyjdź i poczuj magię świąt! W programie: odpalenie światełek na choince na Pl. Daszyńskiego; poczta św. Mikołaja (wyślij list do Laponii); chatka św. Mikołaja (przyjdź na spotkanie z wyjątkowym gościem, odbierz słodycze i zrób sobie zdjęcie!) Wstęp wolny, zapraszamy

Autor: Małgorzata Pietrzak , 2023-12-06, 8:18

Przejdź do aktualności

Zimowy spacer po Piszu

Pisz jest piękny o każdej porze roku, ale zimą wygląda szczególnie uroczo. Zapraszamy na spacer po naszym mieście. Jeśli nie możecie Państwo odwiedzić nas o tej porze roku osobiście, to może wirtualna wycieczka będzie dla Państwa przyjemnym doświadczeniem.

Autor: Małgorzata Pietrzak , 2023-12-05, 8:52

Przejdź do aktualności

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Pisza ogłasza z dniem 29 listopada 2023 r. otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej obejmujące prowadzenie środowiskowego domu samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Autor: Małgorzata Pietrzak , 2023-11-29, 14:44

Przejdź do aktualności

Logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolitej Polskiej oraz Warmii i Mazur