W związku z rozdzieleniem Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 1 w Piszu powstały dwie jednostki:
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Piszu ul. Lipowa 15, której dyrektorem została pani Agnieszka Kucisz
Przedszkole Miejskie nr 1 w Piszu ul.Gustawa Gizewiusza 9, którego dyrektorem została pani Małgorzata Wyszyńska.
Decyzja o powołaniu Pani Agnieszki Kucisz i Małgorzaty Wyszyńskiej na te odpowiedzialne stanowiska jest wynikiem zaufania, jakim obdarzyli Panie członkowie Komisji Konkursowych, organ prowadzący i społeczność szkolno-przedszkolna.
Wierzymy, że pod przewodnictwem Pań placówki będą mogły dalej rozwijać się w oparciu o wysokie standardy edukacyjne oraz wartości wychowawcze, odpowiadając na potrzeby uczniów, ich rodzin oraz całej społeczności lokalnej.
Życzymy wielu sukcesów w realizacji planów organizacyjnych i edukacyjnych oraz wszelkiej pomyślności w pracy z młodymi ludźmi, którzy każdego dnia będą stawiać przed Paniami nowe wyzwania.
Mamy nadzieję, że nasze placówki staną się miejscem, które będzie tętniło życiem, kreatywnością i wspaniałą atmosferą nauki.