Niedziela07.03.2021
0°C

Zainwestuj w sercu Mazur. Atrakcyjna działka na sprzedaż w centrum PiszaA- A A+

Kluczowa dla inwestycji jest dobra lokalizacja. Warto więc zainwestować swój kapitał w zakup dwóch sąsiadujących ze sobą działek położonych w sercu Pisza – nazywanego przez wielu Bramą Mazur. To właśnie tam zaczyna i kończy się szlak Wielkich Jezior Mazurskich. To z stykających się z rzeką działkach w przyszłości będzie można swobodnie dopłynąć do Warszawy i nad morze. Warto więc pomyśleć już teraz nad stworzeniem dogodnej przystani dla turystów, gdzie będzie można rozwinąć lub stworzyć usługi komercyjne, np. hotel, restaurację, lokal handlowy, gastronomiczny lub inne usługi turystyczne. Łączna powierzchnia działek to 0,4079 ha. Teren jednej z nieruchomości przeznaczony jest pod basen przystani śródlądowej. Lista atutów jest dłuższa – bliskie sąsiedztwo centrum tzw. starego rynku, stanowiącego centrum usługowe oraz kulturowe. W niedalekiej odległości mieści się Piski Dom Kultury, gdzie odbywają się liczne wydarzenia kulturalne o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Z perspektywy działki doskonale widać znajdujące na przeciwległym brzegu rzeki – nabrzeża oraz miejski park.

Gmina Pisz jest Gminą Przyjazną Przedsiębiorcom, co potwierdzają dane Głównego Urzędu Statystycznego. Według rankingu wojewódzkiego Gmina Pisz zajmuje pierwsze miejsce pod względem nowo zarejestrowanych podmiotów gospodarczych. W ciągu ostatnich sześciu lat nie podwyższała stawek podatków od nieruchomości i gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dzięki temu może zaoferować przedsiębiorcom jedne z najniższych stawek podatkowych w województwie. Gmina Pisz przywiązuje ogromną wagę do rozbudowy infrastruktury technicznej, z naciskiem na budowę dróg, oraz przygotowanie kolejnych terenów pod inwestycje. Poza tym przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi i inne profity dostosowywane do indywidualnych potrzeb. Ponadto potencjalny inwestor może otrzymać wsparcie gminy, w postaci przydzielonego pracownika, który zajmie się kontaktami z innymi urzędami oraz instytucjami.

 

Gmina Pisz zaprasza inwestorów do kontaktu i współpracy.
Osoba do kontaktu Marcin Ilewicz,
tel. 87 424 12 15, email: marcin.ilewicz@pisz.home.pl

Port nad Pisą ma być Rajem dla AktywnychA- A A+

Pisz wita turystów nie tylko pięknymi ścieżkami rowerowymi i świetnie wyposażoną plażą (wraz z ekomariną) nad jeziorem Roś, ale również bogatą bazą noclegową. Pensjonaty i hotele czekają na gości zarówno wiosną, latem, jak również jesienią oraz zimą. Czy nie są to wystarczające powody, by przyciągnąć do naszego miasta inwestorów?

Jeśli odpowiedź nadal brzmi „nie”, to koncepcja powstania osiedla rybackiego wzdłuż ulicy Kopernika powinna przekonać do zmiany zdania tych najbardziej niezdecydowanych.W nawiązującym do architektury mazurskiej z przełomu XVIII i XIX wieku pasażu handlowym mają rozwijać się drobne usługi, handel i gastronomia. Dodatkowym atutem jest bliskość starego rynku, Piskiego Domu Kultury z amfiteatrem, gdzie odbywają się wydarzenia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim. W nowopowstałym porcie wewnętrznym, na kajakarzy, motorowodniaków i żeglarzy, czeka 36 miejsc do zacumowania.

Port nad rzeką Pisą ma szansę na uzyskanie miana „Raju dla Aktywnych”. To właśnie tam, w bliskim sąsiedztwie pozostałości dawnego Zamku Krzyżackiego, miłośnicy aktywnego wypoczynku nad wodą mają zaczynać i kończyć swoją żeglowną przygodę na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Aby „Brama Mazur” jeszcze bardziej otworzyła swoje wrota na turystów Gmina Pisz chce jak najszybciej zagospodarować nadbrzeża Pisy, a także zrewitalizować park i strefę dawnego Zamku Krzyżackiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom do już istniejącego portu planowane jest wybudowanie całego zaplecza z infrastruktura i tawerny. Z tego względu jest to doskonałe miejsce nie tylko dla turystów, ale i dla inwestorów.

– Mamy przygotowane 0,5 ha terenu pod zabudowę usługową: handel, usługi turystyczne i gastronomiczne, baza noclegowa, obiekty rekreacyjno – sportowe i obiekty towarzyszące związane z obsługą portu takie jak: tawerna, sklep żeglarski, usługi związane z naprawą łodzi itp. – mówi Andrzej Szymborski, Burmistrz Pisza.

Inwestycje związane z usługami turystycznymi, gastronomię miejscami noclegowymi, tawerna itp. w sąsiedztwie portu mogą być realizowane zarówno przez jednego dużego inwestora jako jedno przedsięwzięcie, jak również mogą zostać zrealizowane przez mniejszych inwestorów według wspólnej koncepcji.

Zamierzenia są ambitne, dlatego każdy etap inwestycji musi być dopięty na ostatni guzik. Liczne badania archeologiczne potwierdziły potrzebę stworzenia ścieżek edukacyjno-historycznych, z użyciem współczesnych form wizualnych i multimedialnych. Aby jeszcze lepiej oddać dawny klimat tego miejsca zaplanowano oznaczenie nasypu zamkowego z czasów twierdzy pruskiej, a także ekspozycję i konserwację, wystających ponad teren, murów oraz fundamentów ukrytych pod ziemią. Zgodnie z zamysłem projektanta, skalę przedsięwzięcia będzie można podziwiać ze stalowej wieży widokowej. Spoglądając w dół  z platformy dowiemy się, w którym miejscu przebiegała dawniej fosa obronna.

Pisz leży w sercu Zielonych Płuc Polski, gdzie ochrona przyrody jest jednym z priorytetów. Dla jeszcze większego podkreślenia walorów naszej pięknej krainy park ma zostać podzielony na trzy obszary drzew ozdobnych.  Graby pospolite i inne szlachetne drzewa liściaste umożliwią sformowanie sześcioramiennej korony, która podkreśli dawny obrys zamku, wraz z wieżami północną i południową. Krzewy urozmaicają kolorystykę parku, natomiast dęby czy buki zaprowadzą nas alejami urokliwego nadbrzeża do położonego w ścisłym centrum  miasta portu. Tam będzie można naładować akumulatory na dalszą drogę lub zatrzymać się na dłużej by pooddychać czystym powietrzem.

W przyszłości będzie jeszcze piękniej. Koncepcja przewiduje budowę tawerny portowej, z której będzie rozciągał się widok na rzekę, wszechobecną zieleń i pozostałości dawnego Zamku Krzyżackiego powinien zadziałać na wyobraźnię.  Oprócz tego mają powstać wiaty, altany oraz oczywiście zaplecze techniczne portu.

Inwestorzy w Gminie Pisz mogą liczyć na niskie podatki, ulgi i zachęty inwestycyjne dostosowane do potrzeb inwestora, ponadto na  wsparcie, w postaci przydzielonego pracownika, który zajmie się kontaktami z innymi Urzędami, pomoże w realizacji inwestycji.

 

Pisz zaprasza inwestorów do kontaktu i współpracy.
Osoba do kontaktu Marcin Ilewicz,
tel. 87 424 12 15, email: marcin.ilewicz@pisz.home.pl