Kontakt Szukaj Mapa serwisu Strona główna  

Logowanie

Login:
Hasło:

AKTUALNOŚCI

Dorośli czytali głośno dzieciom 2010-06-07

Pisz podobnie jak wiele miast Polski włączył się w realizację ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom". Głośne czytanie dzieciom odbyło się w dniach 31 maja i 1 czerwca 2010 r.

Pierwszego dnia w piskich szkołach i przedszkolu książki czytali dzieciom m. in.: samorządowcy, funkcjonariusze służb mundurowych, dziennikarze. Wchodząc do szkoły lub przedszkola można było zauważyć, że wśród uczniów rozbudzane są zainteresowania czytelnicze. Świadczyły o tym ścienne gazetki w korytarzach, tematy lekcji i atmosfera. Podczas czytania dzieci miały również okazję wczuć się w rolię głównych bohaterów prezentowanych utworów.

- Czytanie dziecku na głos uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce zachowań. Książki są źródłem przeżyć i przygód oraz wzbogacają słownik dziecka. Dziecko, które słucha głośnego czytania czuje się ważne i kochane, jego wiedza językowa i ogólna poszerza się, rozwijają  się wyobraźnia i wrażliwość moralna - mówi Joanna Klukowska, nauczyciel-bibliotekarz z SP 2 w Piszu.

W Dniu Dziecka w piskim amfiteatrze dzieciom czytali bajki dorośli wśród nich również księża. Oprócz tego przedszkolaki obejrzały bajkowe przedstawienie, którego bohaterami byli urzędnicy, radni, nauczyciele, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piszu. Dzieciaki obejrzały również pokaz przygotowany przez Straż Miejską w Piszu.

Tekst: vid
Fot. Archiwum UM Pisz
Urząd Miejski w Piszu powered by: cms edito
realizacja: ideo