Piątek05.03.2021
0°C

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW

05.03.2021

IMGW-PIB ostrzega:

 

Zjawisko/stopień zagrożenia: Oblodzenie/1

Obszar: województwo warmińsko-mazurskie/wszystkie powiaty

Ważność: od godz. 18:00 dnia 05.03.2021 r. (piątek) do godz. 09:00 dnia 06.03.2021 r.(sobota)

Przebieg: Temperatura minimalna od -6 st. C do -3 st. C, przy gruncie do -7 st.C, ślisko.

Godzina i data wydania: godz. 13:01 dnia 05.03.2021 r.

Zegar na wieży kościelnej znów będzie odmierzał czas

05.03.2021

Zegar na wieży to nieodłączny element jednego z najbardziej charakterystycznych zabytków w gminie Pisz – kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela. Czas odcisnął piętno na wysłużonym, bo pochodzącym z 1899 r. zegarze. W rezultacie, część z nas może nie pamiętać, kiedy czasomierz wskazywał aktualną godzinę.

Wkrótce to się zmieni, bo urządzenie zyska nowe życie. Zielone światło do rozpoczęcia renowacji dała zgoda konserwatora, która jest wymagana przy każdorazowym remoncie obiektu wpisanego do rejestru zabytków. Do pełni szczęścia brakowało środków finansowych na przeprowadzenie niezbędnych prac renowacyjnych.

Z pomocą przyszła Gmina Pisz, która na ten cel przekazała 85 tys. zł. Przysłowiową „kropką nad i” było podpisanie umowy na dofinansowanie przedsięwzięcia. Dokument podpisali, w obecności burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego, wiceburmistrz Pisza Janusz Puchalski oraz ks. prałat Wojciech Kalinowski, proboszcz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu.

Zakres prac, jakie będą przeprowadzone zakłada m.in. oczyszczenie wszystkich elementów zegara, uzupełnienie ubytków w panewkach, konserwację wskazówek zegara, oczyszczenie płyt, usunięcie fizycznych uszkodzeń, antykorozyjne malowanie tarcz, założenie nowego, bezpiecznego olinowania i ponowny montaż mechanizmu zegarowego wraz z systemem pędni, przekładniami i wskazówkami na wieży. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w maju zegar ponownie będzie odmierzał czas z wieży kościelnej.

Możliwe opóźnienia w odbiorze odpadów komunalnych

04.03.2021

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa SARS-Cov-2, i związaną z tym dużą zachorowalnością pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Piszu, w miesiącu marcu mogą pojawić się opóźnienia w odbiorze odpadów komunalnych. Z tego też powodu prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i przepraszamy za ewentualne utrudnienia. Jednoczenie informujemy, że w związku z tym Spółka będzie odbierała odpady komunalne również w soboty.

Co słychać w sprawie modernizacji Stadionu Miejskiego w Piszu?

04.03.2021

Trwają prace związane z przygotowaniem przetargu na modernizację Stadionu Miejskiego w Piszu. Przetarg zostanie ogłoszony najprawdopodobniej pod koniec marca. Jednocześnie, gdy warunki atmosferyczne na to pozwolą rozpocznie się remont nawierzchni boiska w Borkach. Wkrótce powinien być znany szczegółowy zakres prac. Po ich przeprowadzeniu obiekt będzie pełnił funkcję bazy treningowej dla drużyny seniorów oraz drużyn młodzieżowych.

W rundzie wiosennej piłkarskiej A-klasy Mazur Pisz będzie rozgrywał swoje mecze, w roli gospodarza, na innym stadionie. Być może będzie to Stadion Miejski w Orzyszu, chociaż rozważane są także inne warianty. W przypadku grup młodzieżowych najbardziej prawdopodobna opcja to rozgrywanie spotkań w Białej Piskiej.

JAK SKORZYSTAĆ ZE WSPARCIA AGENCJI ROZWOJU PRZEMYSŁU W RAMACH TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ? - WEBINAR

04.03.2021

 ARP S.A. w ramach obchodów 30-lecia działalności otwiera drugi cykl webinariów prezentujących ofertę finansową dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Piąty webinar z cyklu odbędzie się 11 marca 2021 roku o godz. 11:00 i skierowany będzie do przedsiębiorców działających na obszarze województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Wydarzenie będzie poświęcone instrumentom wsparcia finansowego oferowanym przez Agencję Rozwoju Przemysłu w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Podczas webinarium uczestnicy dowiedzą się:

1. Jak ARP wspiera przedsiębiorców w ramach kompleksowej strategii finansowania;

2. Jakie są szczegóły oferty ARP S.A. skierowanej do przedsiębiorców dotkniętych negatywnymi skutkami pandemii COVID-19, w tym:

 pożyczki obrotowej na finansowanie deficytu w kapitale obrotowym;

 pożyczki obrotowej finansującej wypłatę wynagrodzeń w sektorze MŚP;

 leasingu operacyjnego z karencją w spłacie dla klientów MŚP, którzy wykorzystują samochody ciężarowe czy autokary w swojej działalności gospodarczej;

 leasingu operacyjnego maszyn i urządzeń #Maszyneria;

 programu wsparcia dla przedsiębiorców sektora autobusowych przewozów pasażerskich, z przeznaczeniem na spłatę rat leasingowych finansowania zaciągniętego w komercyjnych firmach leasingowych.

3. Jak w szybki i łatwy sposób, bez wychodzenia z domu, można skorzystać z modułu do składania wniosków online za pomocą Portalu Klienta ARP.

Po wystąpieniu prelegentów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium.(Link do rejestracji: https://www.interankiety.pl/f/46WYQy2N)

O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na stronie www.arp.pl, www.pfr.pl, oraz w naszych mediach społecznościowych.

Do zobaczenia!

ARP S.A. to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Od początku swojej działalności odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. ARP S.A. w ramach obchodów 30-lecia działalności zakończyła z sukcesem wdrożenie kompleksowej strategii finansowania przedsiębiorców, która oparta jest na trzech komplementarnych filarach:

 działalność finansowa skupiająca finansowanie obrotowe, inwestycyjne i przedrestrukturyzacyjne oferowane MSP i dużym firmom (w tym oferta Tarczy Antykryzysowej dla MSP)

 działalność restrukturyzacyjna realizowana poprzez program Polityka Nowej Szansy

 działalność inwestycyjna wspierająca przedsiębiorców lokujących moce produkcyjne w specjalnych strefach ekonomicznych