Niedziela07.03.2021
0°C

Sprawy urzędowe załatwisz bez wychodzenia z domu. Za pomocą e-usług

Zobowiązania z tytułu podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego, podatku od środków transportu, z tytułu wywozu odpadów komunalnych – od teraz można sprawdzić i uregulować bez wychodzenia z domu. Platforma e-usługi.pisz.pl to nowoczesny system wymiany informacji na linii mieszkaniec - jednostka samorządowa, w naszym przypadku Urząd Miejski w Piszu. Wprowadzone rozwiązanie ma ułatwić m.in. załatwienie urzędowych spraw. W dobie internetu e-usługi stają się coraz popularniejsze. Oszczędzają czas i ułatwiają życie, szczególnie teraz – w czasach pandemii koronawirusa. Wynikają z niej różne ograniczenia, tj. utrzymanie dystansu społecznego, praca zdalna w urzędach oraz ograniczenie liczby osób przebywających w jednym pomieszczeniu.

– Serwis e-usługi skierowany jest zarówno do osób fizycznych, jak i prawnych. Teraz przez portal mieszkańca możecie Państwo złożyć podania, pisma, wnioski, deklaracje i informacje podatkowe, przeglądać swoje zobowiązania i dokonywać rozliczeń finansowych z urzędem drogą elektroniczną. Zachęcam do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z Urzędem Miejskim w Piszu – mówi Andrzej Szymborski, burmistrz Pisza.

Aby uzyskać dostęp do platformy należy wejść na stronę https://e-uslugi.pisz.pl/euslugi-web/#/moduly założyć konto, a następnie zalogować się.

Uruchomienie platformy e-usługi.pisz.pl jest jednym z założeń projektu „Cyfrowe usługi w zakresie udostępniania informacji publicznej Gminy Pisz”. Jego głównym celem jest podniesienie jakości usług publicznych, świadczonych przez Urząd Miejski w Piszu oraz placówki oświatowe gminy Pisz. Co godne podkreślenia rozwiązania uwzględniają potrzeby niepełnosprawnych.

Wartość całego projektu to niecałe 2,3 mln zł. Dofinansowanie jakie otrzymała Gmina Pisz wyniosło ponad 1,9 mln zł i pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Wróć