Piątek30.10.2020
0°C

Wybitni pisarze, naukowcy, patrioci… oraz święty – szkoła w Kotle Dużym ma swojego patrona

15 października 2020r. miało miejsce wielkie wydarzenie dla całej społeczności Szkoły Podstawowej w Kotle Dużym – szkoła otrzymała swojego patrona, a został nim św. Maksymilian Maria Kolbe. Uroczystość nadania imienia szkole rozpoczęła się Mszą świętą w kościele p.w. Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej w Piszu, której przewodniczył Biskup Ełcki ksiądz Jerzy Mazur. Podczas Mszy św. bp Jerzy Mazur poświęcił nowy sztandar szkoły.

W dalszej części programu nastąpiło nadanie imienia szkole. Na wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego Radny Władysław Niesiobędzki odczytał Akt Rady Miejskiej w Piszu, dotyczący nadania imienia świętego Maksymiliana Marii Kolbe Szkole Podstawowej w Kotle Dużym.

Patron to symbol, który jest syntezą wartości, jakie chcemy promować w pracy wychowawczej naszej szkoły. Jest wzorem osobowym, na którym możemy się opierać. Jego życie, dokonania, decyzje i wybory mogą i powinny być inspiracją do twórczego i wartościowego życia – mówił Marcin Gentek dyrektor Szkoły Podstawowej w Kotle Dużym.

Uroczystość umiliła część artystyczna przygotowana przez uczniów ze szkoły w Kotle Dużym.

Wróć