Niedziela07.03.2021
0°C

Najlepsza indywidualnie i drużynowo

W tygodniu spełnia się zawodowo, a po godzinach oddaje się swojej sportowej pasji, która przynosi wymierne sukcesy. Edyta Kryszajtys z Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Funduszy Unijnych Urzędu Miejskiego w Piszu łączy pracę urzędniczą ze służbą w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Broniąc barw tej formacji Edyta Kryszajtys przywiozła dwa złote medale z Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w Pływaniu, które odbyły się w Zegrzu. Drugą zawodniczkę w rywalizacji kobiet na dystansie 50 m. stylem dowolnym wyprzedziła aż o 5 sekund. Jeszcze większą przewagę, bo ośmiosekundową, nad srebrnymi medalistkami wywalczyła (wspólnie z trzema innymi zawodniczkami) w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym.

W trzeciej edycji tej imprezy wzięło udział 15 drużyn w skład których wchodzili reprezentanci brygad obrony terytorialnej, centrów szkoleniowych oraz dowództwa WOT. W sumie o medale walczyło 210 zawodniczek i zawodników. Tak więc o miejsce na podium nie było łatwo. Kobiety i mężczyźni konkurowali w dwóch kategoriach wiekowych – na dystansach 50 i 100 m. Panie startowały w stylach dowolnym i klasycznym, a panowie dodatkowo mogli sprawdzić się w stylu grzbietowym oraz motylkowym.

Naszej koleżance gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych udanych startów, które zaowocują medalami. 

 

fot. Archiwum Prywatne

Wróć