Niedziela09.08.2020
0°C

Obradował Konwent Sołtysów

Dożynek w tym roku nie będzie, na festynach wiejskich też raczej się zbytnio nie pobawimy. Te trudne, ale rozsądne, z uwagi na wysoki wskaźnik zachorowań koronawirusem, decyzje zapadły podczas lipcowego Konwentu Sołtysów. Z uwagi na obostrzenia sanitarne organizacja Święta Plonów musiałaby zostać okrojona m.in. o konkurs na najsmaczniejszą potrawę oraz chyba kulminacyjną część tego wydarzenia – dzielenie się chlebem dożynkowym. Poza tym każdy z uczestników musiałby wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia, założyć maskę na twarz, a także zachować dystans społeczny, na nieco mniejszym obszarze, niż bywało to zwykle na takich imprezach. Szczególnie, w trakcie koncertów zespołów tanecznych utrzymanie odpowiedniego dystansu byłoby trudne.

Konwent swoją obecnością zaszczycił ks. Wojciech Kalinowski – proboszcz parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Piszu, który poinformował zgromadzonych o planowanych remontach m.in. naprawie zabytkowego zegara na wieży oraz renowacji rzeźby „Anioła Chrzcielnego”. Jednocześnie zaapelował do sołtysów o pomoc w kolejnych inwestycjach, tj. budowa groty oraz ogrodzenia. Chodzi przede o wszystkich o transport na teren placu kościelnego kamieni, niezbędnych do wykonania wyżej wymienionych zamierzeń.

W drugiej części spotkania Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski poinformował sołtysów o tym, co się dzieje w gminie. Na zakończenie udzielił odpowiedzi na zadawane przez sołtysów pytania.

Wróć