Niedziela09.08.2020
0°C

Kto rozbuduje i zmodernizuje Piski Dom Kultury?

Te duże przedsięwzięcie ma zmienić krajobraz centrum miasta. Z serca Pisza zniknie szary i obdrapany budynek. W jego miejscu stanie nowoczesny ośrodek, nawiązujący swoim wyglądem do przedwojennego Hotelu Graf York. Aby opisywana inwestycja ruszyła pełną parą konieczne jest jak najszybsze rozstrzygnięcie przetargu na modernizację i rozbudowę Piskiego Domu Kultury. Termin składania ofert mija 10 sierpnia 2020 r. o godz. 9.45. Szczegółowe ogłoszenie o przetargu znajduje się na stronie internetowej pdk-bip.hi.pl.

Zielone światło do uruchomienia procedury przetargowej dała podpisana 7 maja umowa między Gminą Pisz, a Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W imieniu naszej gminy stosowny podpis złożyła, w obecności Burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego, Dyrektor Piskiego Domu Kultury – Katarzyna Sobiech.

Projekt architektoniczny wykonany przez firmę Urban Architect z Olsztyna przewiduje remont całego obiektu i dostosowanie sal dydaktycznych do potrzeb korzystających z oferty PDK, wymianę wszystkich instalacji, zwiększenie ilości sanitariatów oraz przystosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych. Koncepcja inwestycji zakłada nowe rozwiązania architektoniczne i branżowe – nadbudowanie dachu spadzistego, a także dobudowanie nowej, w pełni wyposażonej sali widowiskowej, mieszczącej 350 widzów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to budynek zostanie oddany do użytku za 2 lata. Całkowity koszt inwestycji, wraz z wkładem własnym Gminy Pisz oszacowany jest na około 11 mln.

Wróć