Piątek10.07.2020
0°C

Koniec Roku 2019/2020

Drodzy Uczniowie,

Drodzy Dyrektorzy, Wychowawcy, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty,

Drodzy Rodzice

 

Dziś kończy się kolejny, jakże odmienny od poprzednich, rok szkolny. Epidemia koronawirusa, która przyczyniła się do zamknięcia szkół, postawiła uczniów, kadrę nauczycielską oraz rodziców przed niespotykanymi dotąd wyzwaniami. Jestem zadowolony, że w tym trudnym okresie, poradziliście sobie w tej nowej rzeczywistości.

U progu tegorocznych wakacji, chciałbym wszystkim Wam, Drodzy Uczniowie, pogratulować dotychczasowych osiągnięć i życzyć wytrwałości w drodze po następne sukcesy.

Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom wszystkich placówek oświatowych składam wyrazy uznania za trud oraz wysiłek włożony w nauczanie i wychowywanie naszych dzieci i młodzieży. Przekazując młodemu pokoleniu wiedzę oraz niezbędne umiejętności, rozbudzacie w nim zdolność samodzielnego myślenia, pasję poznania i tworzenia, wzbogacacie nieprzemijające wartości prawdy, piękna, dobra, społecznego zaangażowania i odpowiedzialności. Trud włożony w kształcenie i kształtowanie przyszłych postaw młodego pokolenia jest bezcenny. Życzę Wam, aby Wasi dzisiejsi uczniowie i wychowankowie byli w przyszłości pokoleniem jak najlepszych patriotów, mądrych obywateli i porządnych ludzi.

Rodzicom dziękuję za udaną współpracę ze szkołą i tworzenie takiego jej modelu, który umożliwia sprostanie wyzwaniom teraźniejszości. Życzę Wam, aby szkolne osiągnięcia Państwa dzieci zawsze stanowiły powody do dumy i zadowolenia. Niech Wasza codzienna opieka i trud wychowawczy przeobrażają się w ich pomyślną przyszłość.   

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 wszystkim Państwu życzę udanych i  słonecznych wakacji. Niech będą one czasem udanego wypoczynku, a energia zgromadzona podczas tego lata niech pozwoli Wam wrócić do szkoły w pełni sił i   gotowości do wyzwań nowego roku szkolnego.

Burmistrz Pisza

Andrzej Szymborski

Wróć