Środa26.02.2020
0°C

Rusza budowa domu wielorodzinnego przy ul. Nidzkiej

Wizualizacja budynku wielorodzinnego na ul. Nidzkiej w Piszu
Nowy dom ieskalny stanie na ul. Nidzkiej w Piszu

Gmina Pisz podpisała umowę na budowę budynku wielorodzinnego. Dwupiętrowy mieszkaniowiec oddany zostanie do użytku w grudniu 2020 r. 

Do tej pory gmina nie budowała domów wielorodzinnych na cele socjalne, angażując w to własne i zewnętrzne środki finansowe. Dwukondygnacyjny budynek z siedemnastoma mieszkaniami stanie na ul. Nidzkiej, przy skrzyżowaniu ulic Olsztyńskiej i Warmińskiej. Znajda się w nim lokale o powierzchniach 24, 34 i 52 m2. Mieszkania składały się będą z pokoju, salonu z aneksem kuchennym oraz łazienki i przedpokoju. Parter budynku przystosowany został na potrzeby osób niepełnosprawnych. Zaprojektowano tam podjazdy oraz lokale mieszkalne z wyposażeniem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.  Koszt budowy obiektu wyniesie 2.488.575,32 zł. 35 proc. tej kwoty - 751.573.27 zł, pokryta zostanie z uzyskanego przez gminę Pisz dofinansowania z Banku Gospodarki Krajowej. Wykonawcą robót jest firma budowlana ROB – BUD ze Szczuczyna. W

Inną gminną inwestycją w sąsiedztwie nowego budynku wielorodzinnego, której realizacja rozpocznie się niebawem, będzie budowa ul. Nidzkiej. Na odcinku 280 metrów drogi wykonane zostaną systemy odwadniające oraz położona zostanie nawierzchnia bitumiczna i chodnik. Koszt budowy nowej ulicy wyniesie 557 tys. Zł. Połowę środków na realizacje tego przedsięwzięcia, gmina Pisz pozyskała z wojewódzkiego Funduszu Dróg Samorządowych.

Wróć