Niedziela18.08.2019
0°C

Nasi wschodni sąsiedzi zainteresowani Mazurami

Pisz odwiedziła dwudziestoosobowa grupa przedsiębiorców branż turystycznych Rosji i Łotwy. Nasi wschodni sąsiedzi przyjechali na Mazury w ramach misji gospodarczych, w poszukiwaniu nowych ofert dla zagranicznych turystów.  

W Piszu odbyło się specjalne seminarium poświęcone współpracy zagranicznej oraz promocji Mazur za naszą wschodnia granicą. Obszerna cześć spotkania przeznaczona została na prezentację walorów turystycznych gminy Pisz i możliwości współpracy inwestycyjnych. W seminarium wzięło udział dziesięciu przedstawicieli z Rosji i dziesięciu z Łotwy. Zagraniczne delegacje reprezentowali głównie eksperci z biur podróży, a także dziennikarze rosyjskich ogólnokrajowych czasopism turystycznych. Spotkanie było również okazją do przedstawienia ofert lokalnych przedsiębiorców z branży turystycznej. Pisz był jednym z kilku miast na trasie przejazdu zagranicznych gości po Mazurach. Rosjanie i Łotysze w ciągu dwóch dni odwiedzili Mikołaki, Gizycko, Węgorzewo oraz Ryn.    

Misje gospodarcze realizowane są w ramach projektu pn. „7 Cudów Mazur – promocja gospodarcza obszaru Wielkich Jezior Mazurskich” przez Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie w partnerstwie z 11 gminami: Giżycko, Miłki, Orzysz, Ruciane-Nida, Mikołajki, Mrągowo, Ryn, Węgorzewo i Pisz.

Wróć