Czwartek04.06.2020
0°C

Piłkarze Na Bombie przypieczętowali zwycięstwo w piskiej halówce.

Na Bombie, LZS Team i MWK Chorwacja – tak ułożyło się podium XIX Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pisza. Podczas dziewięciu kolejek na brak emocji nie można było narzekać, a kibice obejrzeli, aż 211 strzelonych bramek.

Tegoroczna edycja Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej dzięki zgłoszeniom drużyn z Rumunii i Chorwacji po raz pierwszy odbyła się w międzynarodowej odsłonie. Już po pierwszych meczach widać było, że obecność żołnierzy z międzynarodowego kontyngentu NATO podniosła poziom i emocje rywalizacji.

Rumuni i Chorwaci praktycznie od początku ustawili się w gronie  liderów rozgrywek i trzymali poziom do końca. Niestety zmiana kontyngentu wojsk nie pozwoliła reprezentacji Rumunii uczestniczyć w finale ligi.

Podczas zakończenia odbyły się dwa spotkania. Najbardziej zacięty był mecz Chorwacja – LZS Team, w którym stawką było wicemistrzostwo.  Drużyny wyprowadzały kontrę, za kontrą, ale dopiero na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzenie Chorwacji dał Andrew Mujan. Trzydzieści sekund przed końcem wyrównał Jakub Dziczek i było 1:1.

 

Druga połowa, to już był cios, za cios. Emocjonującą twardą walkę ostatecznie 4:3 zwyciężyli piłkarze LZS Team. Pokonani Chorwaci schodząc z boiska musieli zadowolić się trzecim miejscem.

W ostatnim meczu, liderzy ligi drużyna Na Bombie, która tryumf w rozgrywkach zapewniła sobie już kolejkę wcześniej, spotkała się z Orlik Team, przedostatnią drużyną tabeli. Zwycięzca pojedynku nie był trudny do wytypowania, ale w meczu festiwal bramek urządził sobie Rafał Ptak. Dziewięć zdobytych w spotkaniu bramek wyniosło go po tytuł króla strzelców. Ostatecznie Na Bombie pokonało Orlik Team 11:1.

W gronie najskuteczniejszych zawodników oprócz Rafała Ptaka 18 bramek - Na Bombie, znaleźli się Jakub Dziczek 14 bramek – LZS Team i Adrian Marusić 13 bramek - Chorwacja. Najlepszym bramkarzem został Ivan Ćubel – Chorwacja. Nagroda Fair play trafiła w ręce piłkarzy Orlik Team.

Podczas finałowej kolejki prowadzona była zbiórka na leczenie pani Agnieszki, mieszkanki Powiatu Piskiego. Na zakończenie  najlepsze trzy drużyny odebrały pamiątkowe puchary i medale, które wręczał Wojciech Waszkiewicz, dyrektor MGOSiR w Piszu. Nie zabrakło też statuetek indywidualnych i nagród rzeczowych. Drużyny otrzymały również piłki oraz pamiątkowe dyplomy i identyfikatory.

Organizatorem XIX Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej był MGOSiR Pisz, współorganizatorem SP nr 4 w Piszu. Sponsorzy: Gmina Pisz, Nadleśnictwo Pisz oraz Jacek Świątkowski – sędzia główny rozgrywek.

 

tekst, fot MGOSiR Pisz

Wróć