Niedziela26.05.2019
0°C

Gmina Pisz z pomocą dla Agnieszki.

10 marca 2019r. ( niedziela) w Szkole Podstawowej w Białej  Piskiej odbył się Rodzinny Festyn "Ratunek dla Agnieszki". Celem festynu była pomoc pani Agnieszce Kretuńskiej, nauczycielce języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Bemowie Piskim, u której na początku stycznia zdiagnozowano raka pnia mózgu.

W festynie wzięło udział Sołectwo Liski z Gminy Pisz wraz z Grupą  Nieformalną Kobiet Kreatywnych z Lisek.

Na ten cel zostały wystawione na sprzedaż przepyszne słodkości jak również robione własnoręcznie ozdoby wielkanocne.

Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc Pani Agnieszce.

Gmina Pisz włączyła się w akcje, zorganizowano już Koncert Walentynkowy "Serce dla Agnieszki" w Piskim Domu Kultury, puszki rozstawione były również podczas inauguracji 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej. 7 marca podczas koncertu zespołu PLATEAU na Dzień Kobiet w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Piszu przybyli gości kameralny koncert również wspomogli leczenie Pani Agnieszki.

Gminne Szkoły i przedszkola organizowały liczne kwesty i koncerty charytatywne w swoich szkołach i przedszkolach gdzie cały dochód ze sprzedaży ciast i słodkości trafiał do puszek na pomoc dla chorej.

W najbliższą sobotę 16.03.2019r. o godz. 14:00 w  Hali Sportowej przy SP nr 4 w Piszu, czeka nas kolejne wydarzenie Finał XIX Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pisza, gdzie podczas finałowej kolejki będzie prowadzona zbiórka. Serdecznie zapraszamy. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Wróć