Poniedziałek22.04.2019
0°C

Wypożyczalnia rowerów MGOSiR wzbogaciła się o rehabilitacyjne „trójkołowce”

Wypożyczalnia rowerów Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu wzbogaciła się o trzy rowery przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Jak zapewniają przedstawiciele Polskiego   Czerwonego Krzyża, do Gminy Pisz mogą trafić kolejne „trójkołowce”.

Rowery rehabilitacyjne zostały uroczyście przekazane Burmistrzowi Pisza 2 września br. podczas tegorocznego Święta Plonów. Trzy „trójkołowce”, w trzech rozmiarach wzbogaciły wypożyczalnię rowerów MGOSiR funkcjonującą przy Pływalni Miejskiej w Piszu. Ze sprzętu przekazanego przez PCK bezpłatnie korzystać mogą dzieci, młodzież oraz niepełnosprawni dorośli. Pieniądze na ten szczytny cel pochodziły ze środków uzyskanych ze zbiórki tekstyliów do pojemników PCK i Fundacji Eco Textil.
 
Specjalne rowery rehabilitacyjne przekazane zostały z myślą o osobach z orzeczonym stopniem niepełnosprawności ruchowej. Trójkołowce można wypożyczać nieodpłatnie, zgodnie z regulaminem wypożyczalni MGOSiR w Piszu. Na początku sprzęt będzie wypożyczany na okres tygodnia, gdyż ważne jest by chętni sprawdzili, czy będą w stanie swobodnie skorzystać z rowerów, poradzą sobie z ich użytkowaniem i odpowiednim zabezpieczeniem.
 
Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 15:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00 - 14:00. Kontakt biuro:   tel. 87 4232823, mail: mgosirpisz@wp.pl , pływalnia: 87 423 23 93 -ZAPRASZAMY.
 
 
CENNIK WYPOŻYCZALNI ROWERÓW PŁYWALNI MGOSiR w PISZU
•           na 1 godzinę                 5,00 zł,
•           na 4 godziny                 10,00 zł,
•           na 8 godzin                   15,00 zł,
•           na dobę                        20,00 zł,
•          rowery rehabilitacyjne - bezpłatnie.

Wróć