Poniedziałek22.04.2019
0°C

Rowerowa Noc Świętojańska

Blisko 50-osobowa grupa rowerzystów rozświetliła w sobotni wieczór ulice Pisza. Parada rozpoczęła V Rajd Świętojański po Puszczy Piskiej (23/24 czerwca br.), odbywający się na trasie Pisz - Pieczysko - Pisz. Po drodze były ognisko, konkursy z nagrodami i dobra zabawa.

Rajd Świętojański po Puszczy Piskiej wpisał się do kalendarza wydarzeń w Piszu. Odbywa się nieprzerwanie od 2014 roku. Choć rowerzyści co roku pokonują trasę z Pisza do Pieczyska w gminie Ruciane-Nida, gdzie czekają na nich ognisko i konkursy z nagrodami, a potem wracają do miasta, to chętnych nie brakuje. Jazda rowerem w najkrótszą noc w roku jest największą atrakcją rajdu. W tym roku udział w rajdzie wzięło blisko 50 uczestników, wśród których znaleźli się rowerzyści z Warszawy, Przasnysza i Makowa Mazowieckiego.

Piąta edycja rajdu była małym jubileuszem, dlatego uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. W pakietach materiałów od partnerów nie brakowało map, ulotek i innych broszur informujących o atrakcjach naszego regionu. Zwycięzcy przygotowanych z tej okazji konkursów otrzymali zestawy upominków. 

Wyprawę rozpoczęła parada ulicami Pisza pod opieką patrolu drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Rozświetlona rowerowymi lampkami grupa uczestników wywołała duże zainteresowanie piszan, odwzajemniając uśmiechy i serdeczne gesty. Za rogatkami miasta każdy musiał skupić się jednak na jeździe, by bezpiecznie pokonać 30-kilometrową trasę.

Rowerzyści w tym roku promowali kampanię „150 cm dla rowerzysty”, która ma na celu informowanie o prawach i obowiązkach cyklistów oraz innych uczestników ruchu. Podczas integracyjnego spotkania zorganizowano także zbiórkę przyborów szkolnych na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Szczytnie.

Dziękujemy partnerom wydarzenia:Pieczysko – Serce Puszczy Piskiej, Nadleśnictwo Pisz, Gmina Pisz, Gmina Ruciane-Nida, Powiat Piski, Mazurski Park Krajobrazowy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Kaufland, Muzeum Ziemi Piskiej, Sklep Rowerowy 2R, Skrawmet, Komenda Powiatowa Policji w Piszu.

 

 

 
 

Wróć