Wtorek22.01.2019
0°C

Program OSA - w Piszu powstaną cztery Otwarte Strefy Aktywności

Na początku bieżącego roku ogłoszono rozpoczęcie programu budowy tzw. „małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej” w ramach rządowego programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA).  Strefy mają sprzyjać integracji społecznej poprzez wspólne podejmowanie aktywności fizycznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. Obiekty zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie, zaprojektowane z dbałością o integracyjny charakter przestrzeni, mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, rodzin oraz osób starszych.

Otwarte Strefy Aktywności to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku. Strefy budowane są w dwóch wariantach. W skład wariantu podstawowego wchodzą urządzenia siłowni zewnętrznej i tzw. strefa relaksu. Wariant rozszerzony  zawiera ponadto: sprawnościowy plac zabaw dla dzieci oraz ogrodzenie i zagospodarowanie zieleni.

W lutym br. Gmina Pisz złożyła wniosek o dofinansowanie czterech takich obiektów w obu wariantach. Wniosek został oceniony pozytywnie i nasze miasto otrzymało dofinansowanie. Dwie otwarte strefy aktywności w wariancie podstawowym powstaną przy ul. Wołodyjowskiego (plac naprzeciwko kościoła) i przy ul. Mickiewicza (teren przy boisku Orlik). Strefy w wariancie rozszerzonym, a więc z placem zabaw i ogrodzeniem, zostaną wybudowane przy skrzyżowaniu ulic Tuwima i Batorego oraz przy skrzyżowaniu ulic Warmińskiej i Wiosennej.

Projekt ma być zrealizowany i rozliczony do końca bieżącego roku, jednak Gminie Pisz zależy na jak najszybszym oddaniu obiektów do użytku. Dofinansowanie budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej wynosi 122 tys. zł czyli 50% wartości projektu.

Wróć