Wtorek25.06.2019
0°C

I Wyścig Przedszkolaków na Jeździkach

126 pięciolatków z 6 grup Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Piszu wzięło udział w „I Wyścigu Przedszkolaków na Jeździkach”. Rywalizacja odbyła się 5 czerwca br. na stadionie Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu. Oprócz wyścigów organizatorzy przygotowali dla najmłodszych zabawę w puszczanie ogromnych baniek mydlanych, tatuaże i moc innych atrakcji.

Zanim jednak dzieci stanęły na starcie przywitali ich policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Piszu, Anna Szypczyńska i Tomasz Zawalich, którzy przypomnieli przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach i jeździkach, podkreślając jak ważne jest zakładanie kasków. Z uwagi na zbliżające się wakacje policjanci omówili również zasady bezpieczeństwa nad wodą.

Następnie ruszyła rywalizacja, emocji było wiele, bo dzieci pędziły przez murawę ile sił w nogach. Wyścigi na jeździkach nie były jedyną atrakcją tego dnia. Na przedszkolaków czekały malowanie twarzy i tatuaże, gra w mini piłkę nożną, puszczanie olbrzymich baniek mydlanych oraz słodkości. Każdy z uczestników otrzymał też dyplom.

Organizatorem zabawy był Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Piszu, a współorganizatorzy to Gmina Pisz, Stowarzyszenie „Rozrusznik” przy ZSZ Pisz i Nadleśnictwo Pisz.

Wróć