Niedziela17.02.2019
0°C

Puchar Burmistrza Pisza pojechał do Szczytna

Dwa boiska, cztery zespoły i osiem rozegranych spotkań. 14 kwietnia br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 odbył się II Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Pisza.

Do rywalizacji stanęły trzy drużyny z Pisza i goście ze Szczytna, którzy jak się okazało korzystając z zaproszenia sięgnęli po główne trofeum turnieju. Siatkarze drużyny Paliatywni Szczytno zapewnili sobie zwycięstwo po łatwej wygranej w finale 2:0 (25:18, 25:12) z drużyną Polej Pisz.

Zanim jednak wyłoniono pary finałów, najpierw rozegrano 6 spotkań w systemie „każdy z każdym”. W tej fazie najbardziej zaciętym pojedynkiem był mecz Straży Pożarnej Pisz z Amarena Team, który jako jedyny zakończył się tie-breakiem (25:22, 15:25, 13:15).

Mecze w fazie „każdy z każdym” miały jednego faworyta – drużynę Polej Pisz, która pewnie (2:0) wygrała wszystkie pojedynki. Finał ze Szczytnem pokazał, że skupionym trzeba być do samego końca. Słabość liderów wykorzystali goście i Puchar Burmistrza pojechał do Szczytna. W meczu o III miejsce, ponownie lepsi od Strażaków okazali się zawodnicy Amarena Team pokonując rywali 25:23, 25:16.

Na zakończenie najlepsze drużyny otrzymały puchary i medale, które siatkarzom wręczał Wojciech Waszkiewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu, organizator turnieju.

Wróć