Wtorek22.01.2019
0°C

Puchar Ligi Mistrzów Gmin pojechał do Orzysza

Drużyna Bomir-Orzysz zdobyła Puchar Ligi Mistrzów w Halową Piłkę Nożną Gmin: Pisz, Orzysz, Biała Piska i Ruciane-Nida. Turniej koronujący rozgrywki lig halowych w naszym powiecie odbył się 18 marca br. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Piszu. Rywalizacja o główne trofeum była naprawdę zacięta.

Już pierwsze starcie drużyn Bomir-Orzysz i 1951 (seniorzy Mazura Pisz) pokazało, że każdy zespół przyjechał walczyć o zwycięstwo. Listę goli  otworzył już w pierwszych minutach starcia Artur Kropiewnicki (Bomir - Orzysz). Na odpowiedź seniorów Mazura długo nie trzeba było czekać i już w następnej akcji było 1:1 po strzale Piotra Żbikowskiego. Remis nie utrzymywał się jednak długo, bo trzy minuty przed przerwą na 2:1 dla Orzysza podwyższył Piotr Kowalczyk.

Po przerwie, w 5 minucie znów odpowiedział Piotr Żbikowski i na tablicy wyników pojawił się remis 2:2. Bomir-Orzysz nie czekał długo z rewanżem i po chwili ponownie Piotr Kowalczyk zmienił stan punktacji na 3:2. Kolejna akcja i znów Piotr Żbikowski wyrównuje na 3:3. Sekundy uciekały, czasu robiło się coraz mniej, a żadna z drużyn nie chciała karnych. Tę grę nerwów lepiej rozegrali piłkarze z Orzysza. Jedna z ostatnich akcji i strzał Artura Kropiewnickiego dał im zwycięstwo (4:3).

W drugim meczu znów na boisko wyszli piłkarze 1951, by tym razem stanąć przeciwko Mar-Mir Profil Biała Piska. Tu również walka "gol za gol" i pierwsze 10 minut starcia zamknęło się wynikiem 2:1 dla Mar-Miru. W drugiej odsłonie Mazur gonił, Biała Piska strzelała, jednak w końcówce zmęczenie dopadło piszan, którzy ostatecznie ulegli przeciwnikom z wynikiem 4:6.

Trzecie starcie było finałem dwóch zwycięzców. Przerwa nie dała zbyt wiele oddechu Mar-Mirowi, który ostatecznie uległ piłkarzom Bomiru 0:4. Po długim podaniu od bramkarza, ostatnią bramkę meczu i turnieju zdobył Artur Kropiewnicki i tym samym z 4 golami na koncie został królem strzelców Pucharu Ligi Mistrzów. Bramkarzem turnieju wybrano Łukasza Grycmachera, Mar-Mir Profil Biała Piska.

Rozgrywki finałowe przewidziane były na cztery zespoły i sześć spotkań „każdy z każdym”. Niestety w niedzielę na hali sportowej SP Nr 4 w Piszu stanęło jedynie czterech reprezentantów MKS Ruciane-Nida i tym samym drużyna nie podjęła rywalizacji.

Na zakończenie odbyła się dekoracja piłkarzy. Główny Puchar Ligi Mistrzów z rąk Andrzeja Szymborskiego wznieśli do góry zawodnicy Bomiru, na których czekał dodatkowy bonus, czyli bon na 200 zł przekazany przez Zbigniewa Włodkowskiego – Burmistrza Orzysza.

Pozostałe nagrody, puchary i medale ufundowane przez Urząd Miejski w Piszu, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu oraz Urząd Miasta i Gminy Ruciane-Nida wręczyli zawodnikom Wojciech Waszkiewicz, dyrektor MGOSiR w Piszu i Piotr Feliński – Burmistrz Miasta i Gminy Ruciane-Nida. Pomysł Pucharu Ligi Mistrzów przypadł do gustu piłkarzom i działaczom, którzy wyrazili chęć kontynuowania turnieju w kolejnych latach.

Organizatorami turnieju były Urząd Miejski w Piszu i Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu. Partnerami piłkarskiej rywalizacji na szczycie były Gmina Orzysz i Gmina Ruciane-Nida. Sędzią turnieju był Jan Czarnecki, a przebieg gry komentował Krzysztof Rumiński.

Wróć