Wtorek22.01.2019
0°C

Piska Halówka dobiegła końca

Zwycięstwo w lidze, Puchar Ligi i tytuł Króla Strzelców – drużyna seniorów Mazura Pisz grając pod nazwą 1951 (rok założenia KS Mazur Pisz) zdominowała XVIII Edycję Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze Mi To Lotto, którzy do końca próbowali urwać kilka punktów liderom.

W XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej udział wzięło ponad 80 zawodników z 7 drużyn. Podczas wszystkich kolejek rozgrywanych w soboty w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Piszu zdobyto 168 bramek. Najlepszym strzelcem tej edycji z 17 trafieniami został Marcin Mąka (1951), na drugim miejscu z 13 bramkami uplasował się Aleksander Kołakowski (Sami  Swoi). Trzecim strzelcem ligi został Dominik Chodnicki -  9 goli (AS Budchal Team). Tytuł najlepszego bramkarza przyznano Wiktorowi Dobrowolskiemu (Mi To Lotto).

Najciekawszym spotkaniem VII (ostatniej) kolejki był mecz Sami Swoi - AS Budchal Team. Stawką rywalizacji było miejsce w czwórce najlepszych zespołów ligi. W lepszej sytuacji była drużyna Sami Swoi, której wystarczył remis, jednak po zaciętym pojedynku to piłkarze Budchal odnieśli zwycięstwo 6:4.

Ciekawy przebieg miało również spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Starcie z zawodnikami Mi To Lotto wygrali seniorzy Mazura Pisz (3:1), którzy nie odnotowali żadnej porażki. Najmniej emocji, chociaż najwięcej bramek ,zobaczyliśmy w meczu Na Bombie Team z Orlik Team wygranym przez Na Bombie 8:3.

Podsumowaniem XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej była dodatkowa rywalizacja o Puchar Ligi, w której zagrały cztery najlepsze zespoły tabeli. Losowanie par przeprowadził Andrzej Szymborski – Burmistrz Pisza.

W dwóch meczach o awans do finału przeciwko sobie zagrały drużyny 1951 i AS Budchal Team (3:1) oraz Mi To Lotto i Na Bombie. Tu jednak po bezbramkowym remisie o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Po jednym ze strzałów obronionych przez bramkarza Macieja Pardo zwyciężyła drużyna Na Bombie z wynikiem 3:2.

W finale, grającym mecz po meczu zawodnikom Na Bombie, sił starczyło na pierwszą połowę spotkania. W drugiej odsłonie zawodnicy 1951 zmęczyli przeciwników i zwyciężając 6:1 przypieczętowali  swą dominację w całej edycji sięgając po drugie trofeum.

Na zakończenie zawodnicy trzech najlepszych drużyn odebrali medale, statuetki i puchary ufundowane przez Urząd Miejski w Piszu. Piłkarzy dekorował Przewodniczący Rady Miejskiej w Piszu – Lech Borak oraz  organizator ligowych rozgrywek,  dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu – Wojciech Waszkiewicz

NAJLEPSI STRZELCY XVIII Edycji Ligi
Marcin Mąka - 17 bramek, 1951,
Aleksander Kołakowski - 13 bramek, Sami Swoi,
Dominik Chodnicki - 9 bramek, AS Budchal Team.
Rafał Ptak - 8 bramek, Na Bombie Team,
Paweł Witkowski - 8 bramek, 1951,
Kamil Szczech - 8 bramek, AS Budchal Team,
Paweł Owczarczyk - 6 bramek, Mi To Lotto,
Damian Kazimierski - 5 bramek, Sami Swoi.

TABELA KOŃCOWA
1. 1951 18 pkt 41:11
2. Mi To Lotto 11 pkt 18:12
3. Na Bombie Team 10 pkt 31:23
4. AS Budchal Team 10 pkt 25:20
5. Sami Swoi 9 pkt 28:18
6. Orlik Team 3 pkt 17:27
7. Mazur Pisz Juniorzy 0 pkt 9:48

 
 

Wróć