Czwartek24.05.2018
0°C

Mistrzostwa Pływackie PMOS Pisz - prawie pół setki uczestników

Blisko 50 zawodniczek i zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Pływackich Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu, które 24 stycznia br. odbyły się na Pływalni Miejskiej w Piszu. Najbardziej oblegany był podzielony na dwie serie start w kategorii dziewcząt – rocznik 2007. W sumie w 14 startach na 12.5 m, 25 m i 50 m udział wzięło 47 młodych pływaków w wieku 6-14 lat.

Najmłodszą zawodniczką była Laura Krakowska, a najmłodszym zawodnikiem Bartosz Żuber. Oboje odebrali specjalne puchary ufundowane przez Starostę Piskiego – Andrzeja Nowickiego i Burmistrza Pisza – Andrzeja Szymborskiego. Na wszystkich uczestników czekały medale, dyplomy i słodycze ufundowane przez Dyrektora PMOS Pisz Stanisława Zduniaka.

Ozdobą Mistrzostw był pokaz umiejętności pływackich MKS "Roś" Pisz – zawodników trenowanych przez Wojciecha Waszkiewicza, którzy na swoim koncie mają medale Mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Pływackie, które 24 stycznia br.  odbyły się na Pływalni Miejskiej w Piszu, przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu zorganizował Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu.

WYNIKI MISTRZOSTW PŁYWACKICH PMOS PISZ

- 12,5 m stylem dowolnym chłopcy – rocznik 2011 i młodsi:
1. Bartosz Żuber 0:39,62.

- 12,5 m stylem dowolnym dziewczęta – rocznik 2011:
1. Lena Łagodzińska 0:18,21,
2. Amelia Owsianko 0:24,76,
3. Laura Krakowska 0:31,70.

- 12,5 m stylem dowolnym dziewczęta – rocznik 2010:
1. Alicja Skrodzka 0:09,98,
2. Alicja Kozikowska 0:12,76,
3. Julia Krysiak 0:19,71,
4. Kornelia Palmi-Kukiełko 0:21,66,
5. Amelia Weichman 0:26,76.

- 12,5 m stylem dowolnym chłopcy – rocznik 2010:
1. Fabian Dauksz 0:13,89.

- 12,5 m stylem dowolnym dziewczęta – rocznik 2009:
1. Karina Wojsiat 0:10,1,
2. Zuzanna Dauksz 0:12,28,
3. Kornelia Zachłowska 0:12,64,
4. Magdalena Kurzątkowska 0:14,16.

- 12,5 m stylem dowolnym chłopcy –  rocznik 2009:
1.Szymon Kamiński 0:10:12,
2.Mateusz Klimaszewski 0:13,25.

- 25 m stylem dowolnym dziewczęta – rocznik 2008:
1. Julia Gajda 0:20,01,
2. Wiktoria Weichman 0:20,89,
3. Aleksandra Skrodzka 0:20,98,
4. Amelia Jaszczur 0:22,10,
5. Agata Bazydło 1:02,84.

- 25 m stylem dowolnym chłopcy – rocznik 2008:
1. Bartłomiej Byszewski 0:19,26,
2. Krzysztof Byszewski 0:23,18,
3. Wiktor Pstrągowski 1:04,94.

- 25 m stylem dowolnym dziewczęta – rocznik 2007:
1. Klaudia Synowiec 0:26,71,
2. Zuzanna Ciborowska 0:20,06,
3. Amelia Piotrowska 0:21:36,
4. Julia Polkowska 0:22,87,
5. Wiktoria Wierciszewska 0:24,12,
6. Aleksandra Szmigiel 0:26,88,
7. Weronika Kowalewska 0:27,82,
8. Julia Trzcińska 0:28,56 ,
9. Amelia Szyszkowska 0:30,48,
10. Gabriela Florczyk 0:57:36.

- 25 m stylem dowolnym chłopcy – rocznik 2007:
1. Wiktor Krakowski 0:18,51,
2. Artur Bałdyga 0:20,76,
3. Maksymilian Pastuszka 0:20,96,
4. Bartosz Szmigiel 0:23,36.

- 50 m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2006:
1. Anastazja Pastuszka 0:40,22.

- 50 m stylem dowolnym chłopcy – rocznik 2006:
1. Krzysztof Metelski 0:44,62,
2. Miłosz Kamiński 0:52,76.

- 50 m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2004:
1. Julia Kurzątkowska 0:43,96.

- 50 m stylem dowolnym chłopcy – rocznik 2004:
1. Wiktor Szymborski 0:34,68,
2. Maciej Sokołowski 0:55,80,
3. Szymon Rafałowski 1:39,99.

Wróć