Wtorek22.01.2019
0°C

Moc zabawy i radości - Mikołajki na pływalni w Piszu

Szalona rywalizacja na wodnym placu zabaw, gorący doping, odwiedziny św. Mikołaja i ubieranie choinki pod wodą. Wszystkie te atrakcje czekały wczoraj na dzieci ze szkół podstawowych gminy na Pływalni Miejskiej w Piszu.

Blisko setka uczniów klas IV – VI wzięła udział w mikołajkowej zabawie zorganizowanej na Pływalni Miejskiej w Piszu. Dzieci nie trzeba było namawiać do udziału w przygotowanych zabawach. Wszyscy dosłownie rwali się, by sprawdzić swoje siły na wodnym placu zabaw.

Jedni z pokonaniem przeszkód radzili sobie lepiej, inni wpadali do wody, ale nikt nie dawał za wygraną i każdy z radością wracał na trybuny. Na torze sprawdzić mogli się również ratownicy i nauczyciele, których do udziału w zabawie zachęcał burmistrz Andrzej Szymborski.

O dzieciach pamiętał również św. Mikołaj, który na pływalni zjawił się z workiem pełnym słodyczy.
Po szaleństwach nad wodą i w wodzie, przyszedł czas na pełne zanurzenie. Długa kolejka ustawiła się do instruktorów nurkowania. Większość uczniów świetnie radziła sobie z nurkowym ABC, czyli pływaniem z maską i rurką.

Śmiałkowie, których również nie brakowało, pod okiem Piotra Przystawika mogli zejść pod wodę w pełnym wyposażeniu z aparatem tlenowym. Zadaniem było ubranie choinki na dnie basenu.

Organizatorem mikołajkowej zabawy na basenie był Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu. Sponsorzy to: Akademia Edukacji i Rekreacji „Dragonfly”, Centrum Nurkowania „Mazury Diving” oraz Urząd Miejski w Piszu.

 
 

Wróć