Poniedziałek17.12.2018
0°C

Puchar Burmistrza Pisza w rękach Kałęczyna

Osiem drużyn i ponad 70 zawodników. W sobotę 11 listopada br. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Piszu odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pisza z okazji Święta Niepodległości. Były emocje, były bramki w ostatnich sekundach, były rzuty karne. Na koniec o zwycięstwo walczyły cztery drużyny - wygrał Kałęczyn.

Ponad 160 bramek strzelili zawodnicy, którzy z okazji Święta Niepodległości stanęli do rywalizacji w Turnieju Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego. W całym turnieju rozegrano 16 spotkań, najciekawszym starciem fazy grupowej był pojedynek Orlik Team z Wypompowanymi, gdzie o zwycięstwie Orlika 2:1 zdecydowała bramka strzelona równo z sygnałem kończącym mecz.

Do ciekawych starć w grupach należały też mecze: Budchal-Wypompowani 2:2, LM Team-Galaktikos 3:4, Kałęczyn-Galaktikos 1:1, Orlik-Budchal Team 1:0 i Kałęczyn-LM Team 2:2.
Spotkania wyłoniły półfinalistów. W grupie "A" na pierwszym miejscu z kompletem 9 punktów znalazł się Orlik Team. Grupę "B" wygrali piłkarze Galaktikos, którzy zgromadzili 7 pkt. i strzelili 13 bramek, najwięcej ze wszystkich zespołów.

Poziom i umiejętności drużyn, które weszły do półfinałów, zapowiadały, że może zdarzyć się wszystko. I tak było, bo walka szła o każdy metr boiska, a mecze kończył się "na styk". W pierwszym półfinale Wypompowani ulegli 2:3 Galakticos. Drugi mecz Orlik-Kałęczyn był jeszcze bardziej zacięty i po remisie 1:1 o zwycięstwie zdecydowały karne. Tu głównie walczyli bramkarze, a ostatecznie 5:4 zwyciężył Kałęczyn.

Porażka i zmęczenie podcięły skrzydła Orlikom i kolejny mecz o trzecie miejsce przegrali z Wypompowanymi 0:2. Finał Galaktikos-Kałęczyn po bardzo zaciętym boju 1:0 wygrał Kałęczyn, a bramkę na miarę zwycięstwa w końcówce starcia strzelił Tomasz Jakubczyk.

Najlepsze trzy zespoły otrzymały pamiątkowe puchary Burmistrza Pisza. Zwycięzców dekorował Wojciech Waszkiewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu-organizator turnieju.

Tabele spotkań w grupach

GRUPA "A":
1.Orlik 9 pkt 6-1
2. Wypompowani 4 pkt 8-4
3. Budchal 4 pkt 5-3
4. Juniorzy Mazur 0 pkt 0-11

GRUPA "B";
1. Galaktikos 7 pkt 13-4
2. Kałęczyn 5 pkt 7-3
3. LM Team 4 pkt 9-6
4. Osiniak 0 pkt 0-16

 

 

 
 

Wróć