Poniedziałek15.10.2018
0°C

Szkoła Podstawowa w Hejdyku - Tablica interaktywna za elektroodpady

W ubiegłym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Hejdyku brała udział w ogólnopolskim konkursie w ramach programu edukacyjnego ,,Moje miasto bez elektrośmieci” realizowanego przez organizację Elektroeko z Warszawy. Program skierowany był do wszystkich szkół, które organizują zbiórki elektrośmieci i korzystają z Funduszu Oświatowego. Żeby znaleźć się na licie nominowanych szkół, należało w ciągu roku szkolnego zorganizować co najmniej 2 zbiórki elektrośmieci i uzyskać wynik powyżej 1000 kg zebranych odpadów. Kapituła programu przyznała trzem najlepszym szkołom w Polsce tytuł "Szkoły w mieście bez elektrośmieci" oraz nagrody główne w postaci tablic interaktywnych o wartości ponad 5 tys. zł. Z wynikiem 19 ton 563 kg szkoła w Hejdyku znalazła się na 2 miejscu i otrzymała nagrodę. To już druga taka nagroda, ponieważ pierwszą Szkoła Podstawowa w Hejdyku otrzymała w 2015 roku.

12 października 2017r. odbyła się gala w szkole podsumowująca kampanię zbiórki elektroodpadów. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Elektroeko z Warszawy, władz lokalnych i zaprzyjaźnionych nadleśnictw, a także uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny o tematyce ekologicznej. Podsumowano również efekty kampanii. Anna Podsiadło – Koordynator ogólnopolskiego programu ,,Moje miasto bezelektrośmieci” przekazała szkole statuetkę, certyfikat i tablicę interaktywną – cenną pomocą dydaktyczną.

Znalezienie się wśród liderów zbiórki elektrośmieci w Polsce to powód do dumy dla małej wiejskiej szkoły. Najważniejsze jest jednak rozbudzenie świadomości ekologicznej wśród uczniów, ich rodzin i mieszkańców okolicznych  wsi. Organizatorzy kampanii dziękują wszystkim instytucjom i osobom, które wspierały uczniów w ich staraniach. Szkolnym koordynatorem programu ,,Moje miasto bez elektrośmieci” w Szkole Podstawowej w Hejdyku jest p. Małgorzata Ruszczyk. Współkoordynatorem zbiórki elektroodpadów była p. Ewa Stachelek. Gratulujemy!

 

 

Wróć