Poniedziałek15.10.2018
0°C

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2017r. (sobota) obchodziliśmy Narodowy Dzień Niepodległości. Dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę tego wydarzenia w całym kraju uczczono okolicznościowymi uroczystościami i wydarzeniami sportowymi. Również piszanie uczcili nasze narodowe święto udziałem w uroczystościach i imprezach.

O 10.00 rano w Szkole Podstawowej Nr 4 w Piszu rozpoczął się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pisza. W tym samym czasie w Szkole Podstawowej Nr 1 w Piszu rozpoczął się Turniej Koszykówki o Puchar Posła na Sejm RP. O godz. 13:00 w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu odbyła się uroczysta msza święta.

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się o godz. 14:00 przy Pomniku Wolności w Piszu. Uroczystości towarzyszyła asysta honorowa Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim, Szwadron kawalerii 10. Pułku Ułanów w Piszu oraz Piska Orkiestra Dęta.

- Na szczęście dziś dla Wolnej Polski nikt ofiary ze swego życia składać już nie musi. – mówił Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski – I nie takiego patriotyzmu i bohaterstwa  Polska dziś od nas potrzebuje i oczekuje. Współczesny patriotyzm to to ciężka i rzetelna praca dla jej dobra. To praca dla dobra i rozwoju własnego miasta i społeczności.

Głos zabrali również Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Wioletta Śląska-Zyśk, Starosta Piski – Andrzej Nowicki oraz Prezes Piskiego Oddziału Światowego Związku Żołnierzy AK – Henryk Zienkiewicz. Odczytano również listy od Posła na Sejm RP – Jerzego Małeckiego oraz Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Jarosława Zielińskiego. Po Apelu Pamięci zakończonej salwą honorową wiązanki kwiatów pod pomnikiem złożyli przedstawiciele samorządów, szkół, służb i lokalnych instytucji oraz mieszkańcy Pisza.

 

 

Wróć