Czwartek24.05.2018
0°C

Teatr przy stoliku w bibliotece co miesiąc

Czytelników i sympatyków wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Piszu z pewnością ucieszy informacja, że  spotkania z Teatrem przy stoliku będą odbywały się co miesiąc. Dotychczas aktorzy przedstawiali sztuki teatralne cztery razy w roku.

Do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu „teatr stolikowy” zawitał 19 lat temu i na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń biblioteki. Koordynatorem jest Pani Elżbieta Lenkiewicz. Po pierwszym spotkaniu w Księdze pamiątkowej Pani Elżbieta napisała: "Nasz skromny Teatr przy stoliku gościł tu po raz pierwszy. Rzadko się zdarza, aby od razu odbiór był tak miły, ciepły - po prostu najlepszy z możliwych. Dziękujemy za życzliwość, za zrozumienie i niezwykłe fluidy, które krążyły między publicznością i aktorami. Chciałoby się przed taką widownią wystąpić raz jeszcze i jeszcze..." I tym razem nie kryła także swego zadowolenia, podczas pobytu w bibliotece 5 września br. W okresie jesienno-zimowym Teatr przy stoliku będzie gościć w Piszu częściej.

Na scenie bibliotecznej w sztuce "Zabierz mnie na księżyc" wystąpiły aktorki Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie – Alicja Kochańska i Katarzyna Kropidłowska.

Wróć