Wtorek25.06.2019
0°C

Festiwal Runa Leśnego

Puszcza Piska jest największym kompleksem leśnym na Mazurach, obfitującym w różnorodne dary lasu. To prawdziwy raj dla grzybiarzy, zbieraczy jagód, jeżyn i borówek. Produkty te będą królowały podczas „Festiwalu Runa Leśnego”, który odbędzie się 02 września 2017r. w Piszu.

Borowiki, kurki i podgrzybki będą podstawą do przygotowywania "Zalewajki mazurskiej z grzybami". Pokaz wykonają przedstawiciele "Siedliska na Półwyspie" z Wierzby - członka sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.

W „Konkursie nalewek leśnych”, do rywalizacji staną pasjonaci domowych nalewów  
z leśnych owoców, kwiatów i ziół. W poprzednich latach jury najbardziej smakowała nalewka poziomkowa, nalewka „malinówka”, likier malinowy „słodka malinka”, „Pigwówka z jałowcem”–  jak będzie tym razem? Dowiemy się już 2 września br.

Festiwalowi  towarzyszyć będzie kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” oraz występy artystyczne.

Celem imprezy i odbywających się w jej ramach konkursów jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, w tym z runa leśnego,  ochrona regionalnego dziedzictwa kulinarnego, zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych oraz promocja restauracji i gospodarstw agroturystycznych z regionu Warmii, Mazur i Powiśla. Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Gmina Pisz.  

Zapraszamy

 

Pliki do pobrania:

Wróć