Sobota23.06.2018
0°C

IV Rajd Świętojański po Puszczy Piskiej

Noc, rowery, las i pozytywni ludzie – taka mieszanka gwarantuje dobrą zabawę. Ponad 25 km pokonali rowerami uczestnicy IV Rajdu Świętojańskiego po Puszczy Piskiej. Wyprawa odbyła się w nocy z soboty na niedzielę – 24-25.06.2017r. Uczestnicy wsparli cegiełkami leczenie 1,5-letniego chłopca z Pisza.

Po raz czwarty w Noc Świętojańską po Puszczy Piskiej podróżował peleton rowerzystów. Grupa ruszyła w sobotę o godz. 22 z Placu Daszyńskiego w Piszu. Celem wyprawy była osada leśna Pieczysko koło Wiartla. Ponad 50-osobowa grupa rozświetlona białymi i czerwonymi lampkami oraz wyposażona w kamizelki i różnego rodzaju odblaski stanowiła niesamowicie barwny korowód.

Trasa przejazdu wiodła głównie leśnymi drogami. Łatwo nie było, ale każdy poradził sobie z trudnościami. Sprzymierzeńcem rowerzystów okazała się pogoda w kratkę, gdyż piątkowe opady deszczu utwardziły piaszczyste drogi. Wspólna wyprawa przez ciemny las stanowiła nie lada atrakcję. Nie było miejsca na strach, bo uczestnicy stworzyli niesamowitą atmosferę, ciesząc się wspólnie z wyjątkowego spędzania najkrótszej nocy roku.

W Pieczysku na grupę czekały ognisko i inne atrakcje. Każdy mógł upiec kiełbaskę, spróbować chleba z domowym smalcem i ogórkiem małosolnym, a po posiłku delektować się smakiem kawy zbożowej przygotowanej w kociołku nad ogniskiem. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się nocny konkurs strzelecki z wiatrówki. Nie brakowało także par chętnych do udziału w tańcu na ławce, który sprawdził nie tylko koordynację ruchową uczestników, ale także dostarczył wszystkim dużą dawkę humoru. Najlepsi w obu konkurencjach otrzymali oczywiście upominki. Około godz. 02:00 w nocy grupa ruszyła w drogę powrotną do Pisza.

Dzięki zaangażowaniu sponsorów, każdy uczestnik rajdu wrócił do domu z pamiątkami. Gadżety promocyjne przekazały Nadleśnictwo Pisz, Urząd Miejski w Piszu, Starostwo Powiatowe w Piszu oraz Powiatowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Piszu. Nagrody sportowe, które można było wygrać w konkursie strzeleckim, ufundował piski sklep rowerowy 2R Eurogrosz.

W rajdzie oprócz piszan uczestniczyli m.in. goście z Łomży, Legionowa, Łomianek i Makowa Mazowieckiego. Zainteresowanie było bardzo duże. Lista uczestników została zamknięta już kilka dni przed wyprawą. Rowerzyści wsparli szczytny cel, przekazując cegiełki na leczenie 1,5-rocznego chłopca z Pisza. Zebrano 600 zł. Jubileuszowa edycja rajdu już za rok.

Fot. Marcin Chojnowski

 

Wróć