Czwartek24.05.2018
0°C

VII Recykling Rejs – kajakiem z Mazur do Warszawy

5 czerwca br. w Węgorzewie rozpoczął się VII Recykling Rejs, podczas którego Dominik Dobrowolski zachęca do dbania o czystość jezior, rzek i Bałtyku. Siódma, dwutygodniowa  wyprawa znanego podróżnika i ekologa wiedzie z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich do Warszawy, gdzie zakończy się 19 czerwca 2017r.

Swoją podróżniczą pasję pod hasłem Recykling Rejs p. Dobrowolski realizuje już od 6 lat. W latach poprzednich płynął już m. in. z Wrocławia do Szczecina, z Oświęcimia do Gdańska, z Warszawy do Berlina, a w ubiegłym roku przepłynął pętlę żuławską i toruńską. Tegoroczna wyprawa poświęcona jest badaniu i raportowaniu stanu czystości szlaku wodnego z Mazur do Wisły oraz propagowaniu postaw proekologicznych. Akcje uświadamiające znaczenie zachowania czystości dotyczą miejsc odwiedzanych przez turystów podczas letniego wypoczynku. Spotkania, prelekcje i wspólne sprzątania brzegów odbywają się w wybranych marinach na trasie wyprawy.

10 czerwca br. Dominik Dobrowolski gościł w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportu w Piszu. Przed kolejnym etapem podróży opowiadał o swojej pasji i jej znaczeniu dla zachowania czystości rzek oraz przedstawił plany na przyszłość. W spotkaniu udział wziął m. in. Józef Knyżewski, znany w Piszu pasjonat wypraw kajakowych. Była więc to również okazja do wymiany doświadczeń.

W marcu br. Gmina Pisz objęła patronatem VII Recykling Rejs – kajakiem z Mazur do Warszawy.

Wróć