Sobota23.06.2018
0°C

Kwietniowe starty pływaków MKS „Roś” PISZ

W dniach 8-9 kwietnia br. młodzi zawodnicy MKS „Roś” wzięli udział w dwóch imprezach pływackich. Adrianna Biedrzycka, Wiktoria Mieczkowska i Julia Gardocka (kategoria 14 – 16 lat) starowały w Grand Prix Polski w Lublinie. Młodsi zawodnicy (kategoria 10 – 12 lat), czyli  Julia Gacman, Maciej Waszkiewicz i Dawid Kowalewski wzięli udział w XIV Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka.

Starsza grupa zawodniczek pierwszy raz w tym roku startowała na długim basenie (50 m) na Grand Prix w Lublinie, gdzie rywalizowało ze sobą 90 klubów. Kolejne Grand Prix, na którym wystartują nasze dziewczęta, odbędzie się w Opolu w dniach  29-30 kwietnia br. Będzie to start przed majowymi  Mistrzostwami Polski Seniorów, które  odbędą się również w Lublinie. Bez przygotowania na długim basenie zawodniczki wypadły bardzo dobrze, poprawiając swoje rekordy życiowe.

Młodsza grupa startowała w Giżycku na basenie o długości 25 m,  gdzie zostały również ustanowione nowe rekordy życiowe.  Giżycko to przedsmak następnej imprezy, która odbędzie się już w najbliższy czwartek (13 kwietnia br.), a będzie nią  XI Elbląska Wiosna Pływacka.

Na swoje pierwsze zawody czeka już najmłodsza grupa zawodników i zawodniczek, którzy na razie bardzo ciężko trenują i kibicują starszym koleżankom i kolegom.

Wróć