Środa23.10.2019
0°C

III Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Pisz w "Piłkarzyki"

18.10.2019

Uczniowie szkół podstawowych gminy Pisz stanęli do walki w III Mistrzostwach w Piłkarzyki. Rywalizacja o zwycięstwo i pamiątkowe puchary odbyła się wczoraj (17 października) w sali sportowej SP nr 1.

Reprezentacje szkół walczyły w pięciu kategoriach wiekowych klas: IV, V, VI, VII i VIII. Największe emocje towarzyszyły rywalizacji klas VI gdzie starcie o trzecie miejsce pomiędzy SP Snopki, a SP nr 1 (18:18) musiała rozstrzygać dogrywka. Ostatecznie walkę o podium (16:14) wygrali uczniowie ze Sopek.

Zwycięzcy:
Kl. IV - SP nr 1
Kl. V - Prywatna SP w Piszu
Kl. VI - Prywatna SP w Piszu
Kl. VII - SP nr 4
Kl. VIII - SP nr nr 4

Organizatorem turnieju był MGOSiR Pisz, Urząd Miejski w Piszu.
Partnerzy: Nadleśnictwo Pisz, SP nr 1
Za wypożyczenie stołów dziękujemy: Sołectwom Wiartel, Łupki, SP Prywatnej, SP Snopki i Warsztatom Terapii Zajęciowej w Piszu.

WYNIKI- stypendia Burmistrza Pisza i nagrody sportowców

18.10.2019

Stypendia Burmistrza Pisza na rok 2019/2020 dla szczególnie wyróżniających się uczniów zostały rozdane. Podczas Gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej uhonorowano również nagrodami utalentowanych sportowców, wybranych przez Kapitułę do spraw Nagród i Wyróżnień Sportowych.

Nagrody otrzymali również dyrektorzy szkół oraz trenerzy klubów sportowych.
Serdecznie gratulujmy!

Poniżej lista nagrodzonych:

 

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

18.10.2019

Dzień Białej Laski przypomina nam o tym, że ludzie niewidomi są wśród nas. Obchody tego Dnia są szczególną okazją do dyskusji nad codziennymi problemami ludzi niewidomych i niedowidzących - podkreślił podczas uroczystego spotkania Sekretarz Koła Polskiego Związku Niewidomych w Piszu Pan Wacław Kołdys.

Uroczystość odbyła się16 października 2019 w Urzędzie Miejskim w Piszu. Kwiaty i życzenia na ręce Pani Barbary Gackiej - Prezes Koła Polskiego Związku Niewidomych w Piszu złożyli - Burmistrz Pisza Pan Andrzej Szymborski, Dyrektor M-GOPS w Piszu Pani Elwira Świetlicka,  Proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Piszu Ksiądz Prałat dr Wojciech Kalinowski, Dyrektor SPDiM w Rucianej Nidzie Pani Alina Kierod oraz  zaproszeni goście.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przy  poczęstunku i wspólnych rozmowach.

Całą fotorelację z obchodów może Państwo obejrzeć na Facebook`u, pod adresem:

https://www.facebook.com/pisz.mazury.mojemiasto

 

KOMUNIKAT

16.10.2019

Ogłoszenie o wznowieniu ruchu pociągów na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno – Pisz

15.10.2019

Szanowni Państwo,

Informujemy o wznowieniu ruchu pociągów na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno – Pisz dla jazd testowych oraz jazd zapoznawczych. Zwracamy się do uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowania się do znaków poziomych i pionowych znajdujących się w obrębie przejazdów kolejowo-drogowych. Jednocześnie zawiadamiamy, że uwagi na trwające testy sygnalizacja na przejazdach może być wyłączona.