Piątek24.03.2017
0°C

V edycja Konkursu "Twoja ulubiona opowieść biblijna"

15.03.2017

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

Zwycięzcy konkursu otrzymają cenne nagrody, a ich prace zostaną opublikowane w wyjątkowym kalendarzu na rok 2018. Dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na realizację prorodzinnych inicjatyw społecznych.

Aby wziąć udział w artystycznych zmaganiach, należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu.

Prace konkursowe – wykonane dowolną techniką – na arkuszu papieru w formacie A-4, w orientacji poziomej, należy przesyłać do 30 kwietnia 2017 r. na adres Centrum Rozwoju Lokalnego, ul. Zaparkowa 23, 42-400 Zawiercie lub dostarczyć osobiście w dni robocze w godz. 7.00-15.00 pod wskazany adres. Do każdej pracy należy dołączyć: formularz zgłoszeniowy i oświadczenie opiekuna prawnego uczestnika konkursu. Prace nie spełniające ww. wymogów nie będą oceniane.

W tym roku patronat honorowy nad konkursem objęli: Biskup Antoni Długosz, Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej - Królowej Polski.

Partnerami akcji są: Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie i Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Parafia Katolicka Trójcy Przenajświętszej i Sanktuarium NMP Skarżyckiej, Klasztor OO. Franciszkanów Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin w Pilicy, Księża Salezjanie z Sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku oraz Stowarzyszenie Zbója Szczyrka.

Patronat medialny nad konkursem objęli: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Katolickie Radio FIAT, iTV Zawiercie, www.zawiercianskie.pl

Więcej informacji o konkursie (w tym regulamin oraz formularze zgłoszeniowe) dostępne są na stronie internetowej www.crl.org.pl oraz www.program-pit.org.pl w zakładce Nasze Inicjatywy.

Osoba koordynująca: Joanna Janik-Jaworska, tel. (32) 494 13 19, 533 421 953, e-mail: janik@crl.org.pl.

Dzień Kobiet w Urzędzie Miejskim w Piszu

09.03.2017

8 marca br. z okazji Dnia Kobiet w Urzędzie Miejskim w Piszu odbyło się spotkanie, którego organizatorami było Prezydium Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Piszu oraz Uniwersytet III Wieku w Piszu. W wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej urzędu na wspólnym świętowaniu spotkało się kilkadziesiąt pań. Życzenia wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń składali przedstawiciele brzydszej płci, w tym Burmistrz Pisza – Andrzej Szymborski. Największe brawa zebrała p. Teresa Leszczyńska – przewodnicząca piskiego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów za swój pełen dowcipu i autoironii wiersz pt. „Z czego składa się Kobieta?" Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek, a wspólnemu śpiewaniu akompaniował zespół TRIO.

 
 

Samorządowy Dzień Sołtysa na Warmii i Mazurach

07.03.2017

Sołtys to osoba łącząca lokalną społeczność z samorządem, dostępna dla mieszkańców 24 godziny na dobę. 11 marca obchodzone jest święto sołtysów, dlatego samorząd województwa, by docenić ich pracę, zorganizował spotkanie, które odbyło się w piątek 3 marca br.. W hali wystawienniczej Expo Mazury w Ostródzie zgromadziło się ponad tysiąc gości.

Samorządność zaczyna się w sołectwie, a sołtys jest pierwszym odbiorcą oczekiwań mieszkańców, a potem pierwszym wykonawcą, zachęcającym do wspólnego działania – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Sołtys dba o porządek na wsi, bezpieczeństwo, kulturę, rozrywkę dla mieszkańców. Często sam dla swojej społeczności robi to, co w mieście wykonują niekiedy różne organizacje albo instytucje, tylko w mniejszej skali. Na każdym szczeblu samorządu doceniamy państwa pracę i dzisiaj serdecznie za nią dziękujemy.

Marszałek wręczył wyróżnienia sołtysom angażującym się w aktywizowanie społeczności lokalnych, inicjującym działania wpływające na zachowanie dziedzictwa kulturowego, zachowanie i rozwijanie krajobrazu wiejskiego, wzrost atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich, realizowane w ramach różnych konkursów np. „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”, „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”, „Eko-sołectwo”.

Wyróżnienie otrzymała Natalia Kowalewska – sołtys wsi Łupki.
- Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, bo to wyróżnienie dla całej naszej społeczności. – mówi pani Natalia – W Łupkach dzieje się bardzo dużo dobrego i mamy ogromną satysfakcję, że zostało to dostrzeżone przez władze województwa. Trzeba jednak skromnie przyznać, że na wyróżnienie zasługuje działalność bardzo wielu sołtysów i wiejskich społeczności z terenu naszej gminy.

Wyróżnienie z rąk marszałka otrzymało 33 sołtysów z całego regionu. Gminę Pisz reprezentowała grupa 19 sołtysów. Wszystkim laureatom i uczestnikom Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach serdecznie gratulujemy!

 
 

Bieg "Tropem Wilczym" 2017

03.03.2017

26 lutego 2017r. w Parku Miejskim przy ul. Parkowej w Piszu odbył się już po raz trzeci w naszym mieście Bieg "Tropem Wilczym". Organizatorem zawodów była Powiatowa Akademia Sportu i Rekreacji w Piszu. W biegu wzięło udział ponad 220 zawodników. Najmłodsi zawodnicy, którzy ruszyli Tropem Wilczym - Amelia Markowska i Sebastian Zuzga, mają dopiero po 4 lata. 

Wyniki  biegu  na 5 km:
Klasyfikacja pań:
1. Joanna Zadroga,
2. Monika Nowak,
3. Katarzyna Sobiech.

Klasyfikacja panów:
1. Marcin Ambroziak,
2. Daniel Górski,
3. Jacek Kowalski.

Powiatowa Akademia Sportu i Rekreacji w Piszu pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za udział w biegu i wspólnej zabawie. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim sponsorom i współorganizatorom imprezy. Są wśród nich:
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Credit Agricole, Poseł Jerzy Małecki, Urząd Miejski w Piszu, Starostwo Powiatowe w Piszu, Piski Dom Kultury, Hufiec ZHP Pisz, Muzeum Ziemi Piskiej, Moto Pisz, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu, Pub Biały Kot, ASG Cichociemni, OSP Wiartel, Szwadron Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich, 15 Brygada Zmechanizowana Orzysz i Stowarzyszenie "Piska Pozycja Ryglowa".

Linki do galerii zdjęć i do filmu:
https://www.facebook.com/Zadroga.Mariusz/videos/1357137174378803/