Poniedziałek15.10.2018
0°C

Mazurski Kurczak rozpoczął budowę

12.10.2018

08 października br. (poniedziałek) rozpoczęły się prace budowlane na działce należącej do Mazurski Kurczak Spółka z o.o. Przed przystąpieniem do wykopu fundamentu teren musi zostać ogrodzony. Prace na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej prowadzić będzie firma budowlana PRIBO- EPB z Ełku.

Na placu budowy spotkali się prezes spółki – Paweł Zabielski i Burmistrz Pisza – Andrzej Szymborski. Rozmowy dotyczyły planów budowy przetwórni, terminu jej zakończenia i przygotowania do uruchomienia. Budowa ma się zakończyć wiosną lub latem 2020 roku i wtedy ruszy produkcja. Do tego czasu powstanie droga prowadząca do strefy, która połączy ul. Wołodyjowskiego z drogą krajową Nr 58.   

 
 

Skate Jam Session 2018 Pisz – deskorolki i BMX-y „fruwały” nad rampami

25.09.2018

Ponad trzydziestu zawodników wzięło udział w Skate Jam Session 2018 – Pisz. Zawody zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu i Skate Akademia Szczytno odbyły się w sobotę (22.09.) w Piszu w największym drewnianym skateparku w Polsce. Imprezę, na którą do Pisza przyjechali zawodnicy z regionu, jak również Gdyni, czy Bielska Podlaskiego otworzył Burmistrz Pisza – Andrzej Szymborski. Następnie piski skatepark wprost zaroił się od przygotowujących się do rywalizacji uczestników.

Pierwsze ruszyły eliminacje deskorolki i w miarę kolejnych prób zawodnicy zaczęli się wzajemnie napędzać, podnosząc emocje i tempo rywalizacji. Jeszcze ciekawiej zrobiło się, gdy na rampy wjechały BMX-y, bo wszystko działo się wyżej i szybciej.

Wysokie umiejętności zawodników sprawiły, że o wejście do finałów w obu kategoriach trzeba było naprawdę mocno powalczyć. W przerwie prawdziwy popis umiejętności zaprezentował przed zgromadzoną publicznością „Ostry”. Piszanin, pomimo trudnych warunków do motocyklowych akrobacji, dał profesjonalny pokaz stuntu na najwyższym poziomie.

Finały były prawdziwym sprawdzianem dla najlepszych, a jury, w którym m. in. zasiadał Tomasz Wąs z Pisza miało naprawdę ciężki wybór. Zarówno przejazdy jak i besttricki wywoływały brawa i kolejne owacje publiczności. Ostatecznie główną nagrodę i Puchar Burmistrza Pisza w deskorolce zdobył Karol Sysuła z Bielska Podlaskiego, a w kategorii BMX nie miał sobie równych Jaromir Stromski z Gdyni.

Organizatorzy, MGOSiR Pisz i Skate Akademia Szczytno, dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie imprezy. Publiczność i zawodników zapraszamy za rok!

Podsumowanie:

Deskorolka
1. Karol Sysuła - Bielsk Podlaski,
2. Maciej Dyrwal - Bartoszyce,
3. Krystian Ostaszkiewicz - Białystok.

Best trick - przejazdy: Dawid Archacki - Szczytno,
Best trick: Mikołaj Bednarowicz - Ełk.

BMX
1. Jaromir Stromski - Gdynia,
2. Kamil Bukowski - Ełk,
3. Jakub Murawski - Ełk.

Best trick: Emanuel Ryś - Łomża.

 
 

LII sesja Rady Miejskiej w Piszu

18.09.2018

14 września br. (piątek) odbyła się LII sesja Rady Miejskiej w Piszu. Rada podjęła uchwały m. in. w sprawach:

- zmian w budżecie Gminy Pisz na rok 2018,
- zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pisz na lata 2018-2021,
- utworzenia odrębnego obwodu głosowania w zakładzie leczniczym.

Rada podjęła kilka uchwał w sprawach sprzedaży i wydzierżawienia nieruchomości stanowiących własność Gminy Pisz.

Radni zapoznali się również ze sprawozdaniem z działalności Komendy Powiatowej Policji w Piszu za rok 2017 oraz sprawozdaniem z działalności Ośrodka Profilaktyki i Terapii w Piszu za rok 2017.

W uzupełnieniu do informacji o swej działalności pomiędzy sesjami, Burmistrz Pisza – Andrzej Szymborski poinformował radnych, że budowa przetwórni drobiu rozpocznie się w pierwszej połowie października br.

Zapytania sołtysów i radnych dotyczyły m. in. stanu gminnych dróg, czyszczenia studzienek burzowych, remontu bramy na cmentarzu komunalnym, oznakowania skrzyżowań, przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych itp.

Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Gminy Pisz

17.09.2018

15 września br. (sobota) na stadionie miejskim w Piszu odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Pisz. W zawodach udział wzięło kilkudziesięciu strażaków, reprezentujących jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Jeżach, Liskach, Wiartlu, Hejdyku i Pogobiu Średnim. Zawodnicy wzięli udział w wielu konkurencjach sprawnościowych pozorujących akcje gaśnicze.

Zawody były również okazją do uroczystego przekazania wozu ratowniczo - gaśniczego dla OSP Liski.
- Pierwszy nowo zakupiony pojazd służy Wam już od grudnia. – mówił burmistrz Szymborski – Przetarg na zakup drugiego, tym razem ciężkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego, mamy już prawie rozstrzygnięty, a wniosek o pozyskanie trzeciego wozu dla straży czeka na rozpatrzenie. O resztę nowego wyposażenia dla strażaków będziemy się starać już w nowej kadencji.
- A ja Wam życzę przede wszystkim, żeby do tego wozu nigdy nie zabrakło Waszej jednostce obsady. – mówił z kolei Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Piszu - bryg. mgr inż. Paweł Pieńkosz.

W zawodach zwyciężyła drużyna z OSP Pogobie Średnie, drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Wiartel, a trzecie – OSP Hejdyk. Kolejne miejsca to OSP Liski i OSP Jeże. Wyróżnienia wręczali strażakom m. in. Przewodniczący Rady Miejskiej w Piszu – Lech Borak, Burmistrz Pisza – Andrzej Szymborski oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej – Michał Słonka.

Dziękując wszystkim za przygotowanie i udział w zawodach, prezes Michał Słonka życzył burmistrzowi i radzie miejskiej, aby w następnej kadencji udało się zrealizować wszystkie wspólne plany doposażenia OSP Gminy Pisz.