Poniedziałek15.10.2018
0°C

Wyścigi MTB przyciągnęły do Pisza kilkuset kolarzy

19.09.2018

W niedzielę 16 września br. plaża miejska w Piszu stała się główną bazą XI etapu Mazury Milko MTB, największego wyścigu kolarskiego regionu. Wydarzenie było możliwe dzięki współpracy organizatorów imprezy z Olikom Team i Gminą Pisz oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piszu i Piskim Domem Kultury.

Wyścig przyciągnął do Pisza kilkuset pasjonatów kolarstwa. W dziesięciu startach na trasach rywalizowało blisko 300 zawodników w różnym wieku. Najdłuższy odcinek o długości ponad 100 km (3 pętle) mieli do pokonania uczestnicy kategorii Pro. Główny wyścig „Na skraju Puszczy Piskiej” oficjalnie otworzył Burmistrz Pisza – Andrzej Szymborski. Od tego momentu rywalizacja rozkręciła się na dobre.

Po startach kategorii Pro i Expert, na jedno „kółko” trzydziestoczterokilometrowej pętli wyruszyła największa grupa zawodników ścigająca się w kategorii Hobby. Pętlę po malowniczym, ale też wymagającym terenie, wytyczyli piscy kolarze Olikom Team. To właśnie dzięki ich uporowi i pracy udało się ściągnąć do Pisza inicjatora imprezy Arkadiusza Całę i wpisać Pisz na mapę etapów Mazury MTB.

Oprócz dorosłych zawodników w wyścigach na mniejszych trasach Strider Racing i Nickelodeon swoje umiejętności kolarskie sprawdzały również dzieci i młodzież. I chociaż na starcie stanęli starsi i młodsi zawodnicy z całej Polski, to piszan na podium też nie zabrakło.

Spośród kilkudziesięciu uczestników kategorii Strider Racing i Nickelodeon najlepiej wypadli Franciszek Gorczyński-2 miejsce w Strider Racing 2 (chłopcy) i Olaf Olszewski-4 miejsce Nickelodeon Race 2.

Najwięcej piszan, w tym praktycznie cały Olikom Team, wystartowało w kategorii Hobby. Spośród dwunastu reprezentantów najwyżej sklasyfikowani zostali: Zenon Gołębiowski - 1 miejsce kat. HM6, Paweł Antoniak – 3 miejsce kat. HM2, Marcin Lipiński – 4 miejsce kat. HM3. Na czwartym miejscu uplasował się również Michał Zaranko – kat. HMJ, z kolei 6 lokatę w kategorii HM2 zajął Maciej Sztrom.

Klub Olikom Team otrzymał specjalne wyróżnienie i brawa od uczestników. Statuetkę kolarza wręczono Edwardowi Kowalewskiemu (Olikom Team).

 

O Puchar Burmistrza Pisza walczyli na plaży

25.07.2018

Słońce, piasek i plaża… Co do warunków, to lepszej pogody do gry w siatkówkę plażową nikt nie mógł sobie wymarzyć. W sobotę  (21 lipca br.) nad jeziorem Roś rozegrany został IV Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Pisza. Pogoda dopisała, nie zabrakło również sportowych emocji.

Do rywalizacji na dwóch boiskach stanęły drużyny kobiet i mężczyzn. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się para Katarzyna Szulżycka/Sandra Wojtowicz. Dziewczęta wygrały swoje pojedynki pokonując pewnie Wiktorię Karwowską/Julkę Wojtowicz (2 miejsce) oraz Aleksandrę Kamińską/Adriannę Kaczmarczyk/Olgę Mkrtczjan (miejsce 3) – para zawodniczek + jedna zmienna.

W kategorii mężczyzn po zaciętym, zakończonym tie-breakiem pojedynku zwyciężyli Grzegorz Ejdys /Andrzej Kozioł, którzy pokonali Dawida Siwika/Karola Budzyńskiego.

Organizatorzy turnieju: Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu i Gmina Pisz.

 
 
 

Rowerowa Noc Świętojańska

27.06.2018

Blisko 50-osobowa grupa rowerzystów rozświetliła w sobotni wieczór ulice Pisza. Parada rozpoczęła V Rajd Świętojański po Puszczy Piskiej (23/24 czerwca br.), odbywający się na trasie Pisz - Pieczysko - Pisz. Po drodze były ognisko, konkursy z nagrodami i dobra zabawa.

Rajd Świętojański po Puszczy Piskiej wpisał się do kalendarza wydarzeń w Piszu. Odbywa się nieprzerwanie od 2014 roku. Choć rowerzyści co roku pokonują trasę z Pisza do Pieczyska w gminie Ruciane-Nida, gdzie czekają na nich ognisko i konkursy z nagrodami, a potem wracają do miasta, to chętnych nie brakuje. Jazda rowerem w najkrótszą noc w roku jest największą atrakcją rajdu. W tym roku udział w rajdzie wzięło blisko 50 uczestników, wśród których znaleźli się rowerzyści z Warszawy, Przasnysza i Makowa Mazowieckiego.

Piąta edycja rajdu była małym jubileuszem, dlatego uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. W pakietach materiałów od partnerów nie brakowało map, ulotek i innych broszur informujących o atrakcjach naszego regionu. Zwycięzcy przygotowanych z tej okazji konkursów otrzymali zestawy upominków. 

Wyprawę rozpoczęła parada ulicami Pisza pod opieką patrolu drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Rozświetlona rowerowymi lampkami grupa uczestników wywołała duże zainteresowanie piszan, odwzajemniając uśmiechy i serdeczne gesty. Za rogatkami miasta każdy musiał skupić się jednak na jeździe, by bezpiecznie pokonać 30-kilometrową trasę.

Rowerzyści w tym roku promowali kampanię „150 cm dla rowerzysty”, która ma na celu informowanie o prawach i obowiązkach cyklistów oraz innych uczestników ruchu. Podczas integracyjnego spotkania zorganizowano także zbiórkę przyborów szkolnych na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Szczytnie.

Dziękujemy partnerom wydarzenia:Pieczysko – Serce Puszczy Piskiej, Nadleśnictwo Pisz, Gmina Pisz, Gmina Ruciane-Nida, Powiat Piski, Mazurski Park Krajobrazowy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Kaufland, Muzeum Ziemi Piskiej, Sklep Rowerowy 2R, Skrawmet, Komenda Powiatowa Policji w Piszu.

 

 

 
 

I Wyścig Przedszkolaków na Jeździkach

06.06.2018

126 pięciolatków z 6 grup Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Piszu wzięło udział w „I Wyścigu Przedszkolaków na Jeździkach”. Rywalizacja odbyła się 5 czerwca br. na stadionie Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu. Oprócz wyścigów organizatorzy przygotowali dla najmłodszych zabawę w puszczanie ogromnych baniek mydlanych, tatuaże i moc innych atrakcji.

Zanim jednak dzieci stanęły na starcie przywitali ich policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Piszu, Anna Szypczyńska i Tomasz Zawalich, którzy przypomnieli przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach i jeździkach, podkreślając jak ważne jest zakładanie kasków. Z uwagi na zbliżające się wakacje policjanci omówili również zasady bezpieczeństwa nad wodą.

Następnie ruszyła rywalizacja, emocji było wiele, bo dzieci pędziły przez murawę ile sił w nogach. Wyścigi na jeździkach nie były jedyną atrakcją tego dnia. Na przedszkolaków czekały malowanie twarzy i tatuaże, gra w mini piłkę nożną, puszczanie olbrzymich baniek mydlanych oraz słodkości. Każdy z uczestników otrzymał też dyplom.

Organizatorem zabawy był Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Piszu, a współorganizatorzy to Gmina Pisz, Stowarzyszenie „Rozrusznik” przy ZSZ Pisz i Nadleśnictwo Pisz.

Puchar Burmistrza Pisza pojechał do Szczytna

18.04.2018

Dwa boiska, cztery zespoły i osiem rozegranych spotkań. 14 kwietnia br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 odbył się II Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Pisza.

Do rywalizacji stanęły trzy drużyny z Pisza i goście ze Szczytna, którzy jak się okazało korzystając z zaproszenia sięgnęli po główne trofeum turnieju. Siatkarze drużyny Paliatywni Szczytno zapewnili sobie zwycięstwo po łatwej wygranej w finale 2:0 (25:18, 25:12) z drużyną Polej Pisz.

Zanim jednak wyłoniono pary finałów, najpierw rozegrano 6 spotkań w systemie „każdy z każdym”. W tej fazie najbardziej zaciętym pojedynkiem był mecz Straży Pożarnej Pisz z Amarena Team, który jako jedyny zakończył się tie-breakiem (25:22, 15:25, 13:15).

Mecze w fazie „każdy z każdym” miały jednego faworyta – drużynę Polej Pisz, która pewnie (2:0) wygrała wszystkie pojedynki. Finał ze Szczytnem pokazał, że skupionym trzeba być do samego końca. Słabość liderów wykorzystali goście i Puchar Burmistrza pojechał do Szczytna. W meczu o III miejsce, ponownie lepsi od Strażaków okazali się zawodnicy Amarena Team pokonując rywali 25:23, 25:16.

Na zakończenie najlepsze drużyny otrzymały puchary i medale, które siatkarzom wręczał Wojciech Waszkiewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu, organizator turnieju.