Sobota18.08.2018
0°C

O Puchar Burmistrza Pisza walczyli na plaży

25.07.2018

Słońce, piasek i plaża… Co do warunków, to lepszej pogody do gry w siatkówkę plażową nikt nie mógł sobie wymarzyć. W sobotę  (21 lipca br.) nad jeziorem Roś rozegrany został IV Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Pisza. Pogoda dopisała, nie zabrakło również sportowych emocji.

Do rywalizacji na dwóch boiskach stanęły drużyny kobiet i mężczyzn. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się para Katarzyna Szulżycka/Sandra Wojtowicz. Dziewczęta wygrały swoje pojedynki pokonując pewnie Wiktorię Karwowską/Julkę Wojtowicz (2 miejsce) oraz Aleksandrę Kamińską/Adriannę Kaczmarczyk/Olgę Mkrtczjan (miejsce 3) – para zawodniczek + jedna zmienna.

W kategorii mężczyzn po zaciętym, zakończonym tie-breakiem pojedynku zwyciężyli Grzegorz Ejdys /Andrzej Kozioł, którzy pokonali Dawida Siwika/Karola Budzyńskiego.

Organizatorzy turnieju: Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu i Gmina Pisz.

 
 
 

Rowerowa Noc Świętojańska

27.06.2018

Blisko 50-osobowa grupa rowerzystów rozświetliła w sobotni wieczór ulice Pisza. Parada rozpoczęła V Rajd Świętojański po Puszczy Piskiej (23/24 czerwca br.), odbywający się na trasie Pisz - Pieczysko - Pisz. Po drodze były ognisko, konkursy z nagrodami i dobra zabawa.

Rajd Świętojański po Puszczy Piskiej wpisał się do kalendarza wydarzeń w Piszu. Odbywa się nieprzerwanie od 2014 roku. Choć rowerzyści co roku pokonują trasę z Pisza do Pieczyska w gminie Ruciane-Nida, gdzie czekają na nich ognisko i konkursy z nagrodami, a potem wracają do miasta, to chętnych nie brakuje. Jazda rowerem w najkrótszą noc w roku jest największą atrakcją rajdu. W tym roku udział w rajdzie wzięło blisko 50 uczestników, wśród których znaleźli się rowerzyści z Warszawy, Przasnysza i Makowa Mazowieckiego.

Piąta edycja rajdu była małym jubileuszem, dlatego uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. W pakietach materiałów od partnerów nie brakowało map, ulotek i innych broszur informujących o atrakcjach naszego regionu. Zwycięzcy przygotowanych z tej okazji konkursów otrzymali zestawy upominków. 

Wyprawę rozpoczęła parada ulicami Pisza pod opieką patrolu drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Rozświetlona rowerowymi lampkami grupa uczestników wywołała duże zainteresowanie piszan, odwzajemniając uśmiechy i serdeczne gesty. Za rogatkami miasta każdy musiał skupić się jednak na jeździe, by bezpiecznie pokonać 30-kilometrową trasę.

Rowerzyści w tym roku promowali kampanię „150 cm dla rowerzysty”, która ma na celu informowanie o prawach i obowiązkach cyklistów oraz innych uczestników ruchu. Podczas integracyjnego spotkania zorganizowano także zbiórkę przyborów szkolnych na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Szczytnie.

Dziękujemy partnerom wydarzenia:Pieczysko – Serce Puszczy Piskiej, Nadleśnictwo Pisz, Gmina Pisz, Gmina Ruciane-Nida, Powiat Piski, Mazurski Park Krajobrazowy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Kaufland, Muzeum Ziemi Piskiej, Sklep Rowerowy 2R, Skrawmet, Komenda Powiatowa Policji w Piszu.

 

 

 
 

I Wyścig Przedszkolaków na Jeździkach

06.06.2018

126 pięciolatków z 6 grup Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Piszu wzięło udział w „I Wyścigu Przedszkolaków na Jeździkach”. Rywalizacja odbyła się 5 czerwca br. na stadionie Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu. Oprócz wyścigów organizatorzy przygotowali dla najmłodszych zabawę w puszczanie ogromnych baniek mydlanych, tatuaże i moc innych atrakcji.

Zanim jednak dzieci stanęły na starcie przywitali ich policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Piszu, Anna Szypczyńska i Tomasz Zawalich, którzy przypomnieli przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach i jeździkach, podkreślając jak ważne jest zakładanie kasków. Z uwagi na zbliżające się wakacje policjanci omówili również zasady bezpieczeństwa nad wodą.

Następnie ruszyła rywalizacja, emocji było wiele, bo dzieci pędziły przez murawę ile sił w nogach. Wyścigi na jeździkach nie były jedyną atrakcją tego dnia. Na przedszkolaków czekały malowanie twarzy i tatuaże, gra w mini piłkę nożną, puszczanie olbrzymich baniek mydlanych oraz słodkości. Każdy z uczestników otrzymał też dyplom.

Organizatorem zabawy był Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Piszu, a współorganizatorzy to Gmina Pisz, Stowarzyszenie „Rozrusznik” przy ZSZ Pisz i Nadleśnictwo Pisz.

Puchar Burmistrza Pisza pojechał do Szczytna

18.04.2018

Dwa boiska, cztery zespoły i osiem rozegranych spotkań. 14 kwietnia br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 odbył się II Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Pisza.

Do rywalizacji stanęły trzy drużyny z Pisza i goście ze Szczytna, którzy jak się okazało korzystając z zaproszenia sięgnęli po główne trofeum turnieju. Siatkarze drużyny Paliatywni Szczytno zapewnili sobie zwycięstwo po łatwej wygranej w finale 2:0 (25:18, 25:12) z drużyną Polej Pisz.

Zanim jednak wyłoniono pary finałów, najpierw rozegrano 6 spotkań w systemie „każdy z każdym”. W tej fazie najbardziej zaciętym pojedynkiem był mecz Straży Pożarnej Pisz z Amarena Team, który jako jedyny zakończył się tie-breakiem (25:22, 15:25, 13:15).

Mecze w fazie „każdy z każdym” miały jednego faworyta – drużynę Polej Pisz, która pewnie (2:0) wygrała wszystkie pojedynki. Finał ze Szczytnem pokazał, że skupionym trzeba być do samego końca. Słabość liderów wykorzystali goście i Puchar Burmistrza pojechał do Szczytna. W meczu o III miejsce, ponownie lepsi od Strażaków okazali się zawodnicy Amarena Team pokonując rywali 25:23, 25:16.

Na zakończenie najlepsze drużyny otrzymały puchary i medale, które siatkarzom wręczał Wojciech Waszkiewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu, organizator turnieju.

Puchar Ligi Mistrzów Gmin pojechał do Orzysza

22.03.2018

Drużyna Bomir-Orzysz zdobyła Puchar Ligi Mistrzów w Halową Piłkę Nożną Gmin: Pisz, Orzysz, Biała Piska i Ruciane-Nida. Turniej koronujący rozgrywki lig halowych w naszym powiecie odbył się 18 marca br. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Piszu. Rywalizacja o główne trofeum była naprawdę zacięta.

Już pierwsze starcie drużyn Bomir-Orzysz i 1951 (seniorzy Mazura Pisz) pokazało, że każdy zespół przyjechał walczyć o zwycięstwo. Listę goli  otworzył już w pierwszych minutach starcia Artur Kropiewnicki (Bomir - Orzysz). Na odpowiedź seniorów Mazura długo nie trzeba było czekać i już w następnej akcji było 1:1 po strzale Piotra Żbikowskiego. Remis nie utrzymywał się jednak długo, bo trzy minuty przed przerwą na 2:1 dla Orzysza podwyższył Piotr Kowalczyk.

Po przerwie, w 5 minucie znów odpowiedział Piotr Żbikowski i na tablicy wyników pojawił się remis 2:2. Bomir-Orzysz nie czekał długo z rewanżem i po chwili ponownie Piotr Kowalczyk zmienił stan punktacji na 3:2. Kolejna akcja i znów Piotr Żbikowski wyrównuje na 3:3. Sekundy uciekały, czasu robiło się coraz mniej, a żadna z drużyn nie chciała karnych. Tę grę nerwów lepiej rozegrali piłkarze z Orzysza. Jedna z ostatnich akcji i strzał Artura Kropiewnickiego dał im zwycięstwo (4:3).

W drugim meczu znów na boisko wyszli piłkarze 1951, by tym razem stanąć przeciwko Mar-Mir Profil Biała Piska. Tu również walka "gol za gol" i pierwsze 10 minut starcia zamknęło się wynikiem 2:1 dla Mar-Miru. W drugiej odsłonie Mazur gonił, Biała Piska strzelała, jednak w końcówce zmęczenie dopadło piszan, którzy ostatecznie ulegli przeciwnikom z wynikiem 4:6.

Trzecie starcie było finałem dwóch zwycięzców. Przerwa nie dała zbyt wiele oddechu Mar-Mirowi, który ostatecznie uległ piłkarzom Bomiru 0:4. Po długim podaniu od bramkarza, ostatnią bramkę meczu i turnieju zdobył Artur Kropiewnicki i tym samym z 4 golami na koncie został królem strzelców Pucharu Ligi Mistrzów. Bramkarzem turnieju wybrano Łukasza Grycmachera, Mar-Mir Profil Biała Piska.

Rozgrywki finałowe przewidziane były na cztery zespoły i sześć spotkań „każdy z każdym”. Niestety w niedzielę na hali sportowej SP Nr 4 w Piszu stanęło jedynie czterech reprezentantów MKS Ruciane-Nida i tym samym drużyna nie podjęła rywalizacji.

Na zakończenie odbyła się dekoracja piłkarzy. Główny Puchar Ligi Mistrzów z rąk Andrzeja Szymborskiego wznieśli do góry zawodnicy Bomiru, na których czekał dodatkowy bonus, czyli bon na 200 zł przekazany przez Zbigniewa Włodkowskiego – Burmistrza Orzysza.

Pozostałe nagrody, puchary i medale ufundowane przez Urząd Miejski w Piszu, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu oraz Urząd Miasta i Gminy Ruciane-Nida wręczyli zawodnikom Wojciech Waszkiewicz, dyrektor MGOSiR w Piszu i Piotr Feliński – Burmistrz Miasta i Gminy Ruciane-Nida. Pomysł Pucharu Ligi Mistrzów przypadł do gustu piłkarzom i działaczom, którzy wyrazili chęć kontynuowania turnieju w kolejnych latach.

Organizatorami turnieju były Urząd Miejski w Piszu i Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu. Partnerami piłkarskiej rywalizacji na szczycie były Gmina Orzysz i Gmina Ruciane-Nida. Sędzią turnieju był Jan Czarnecki, a przebieg gry komentował Krzysztof Rumiński.