Środa27.01.2021
0°C

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej obszaru Południowych Mazur

27.01.2021

Szanowni Mieszkańcy gminy Pisz,

Serdecznie zapraszamy do udziału w krótkim badaniu ankietowym mającym na celu poznanie Waszej opinii o dostępności usług publicznych, jakości życia, słabych i mocnych stronach naszej Gminy i jej potrzebach rozwojowych.

Ankieta jest anonimowa, a jej uzupełnienie nie zajmie więcej niż 10 -15 minut. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane przy opracowaniu strategii terytorialnej obszaru Południowych Mazur, obejmujących teren naszej gminy oraz pozostałych gmin położonych w powiecie działdowskim, nidzickim, szczycieńskim i piskim.

Ankieta będzie dostępna od 27 stycznia do 14 lutego 2021 roku pod linkiem

https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=vtz0j4jdv7pzj7mks97y9mv9

Dziękujemy za poświęcony czas i udzielenie przemyślanych odpowiedzi.

Uwaga! Spotkanie informacyjne

27.01.2021

 

Burmistrz Pisza ponownie zaprasza na spotkanie informacyjne właścicieli działek przyległych do ul. Nowy Świat i dróg wewnętrznych pomiędzy ul. Nowy Świat a ul. Olsztyńską w piątek (29 stycznia 2021 r.) o  godz. 15.30 w sali nr 15 (parter) Urzędu Miejskiego w Piszu (ul. Gustawa Gizewiusza 5) w celu zapoznania się  koncepcją przebudowy ww. dróg oraz wyrażenia sugestii w tej sprawie.

 

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

26.01.2021

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku

 

Zjawisko/stopień zagrożenia: Intensywne opady śniegu/1

Ważność: od godz. 7:30 dnia 27.01.2021 do godz. 07:30 dnia 28.01.2021

Przebieg : Obowiązuje Ostrzeżenie meteorologiczne o intensywnych opadach śniegu na wschodzie regionu

 

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych jest informacją orientacyjną. Wydawanie depeszy OSTRZEŻENIE unieważnia i anuluje wszystkie informacje dotyczące tego samego okresu zawarte w prognozie.

 

Godzina i data wydania: godz. 14:04 dnia 26.01.2021

Licytacje i wolontariusze na ulicach, czyli 29. Finał WOŚP tuż tuż

26.01.2021

Mimo wielu przeciwności, i w tym roku zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 29. Finał WOŚP będzie przebiegał inaczej niż zwykle. Koncerty i wszelkie inne wydarzenia przybiorą formę online. Nie zabraknie natomiast wolontariuszy z puszkami, którzy rozpoczną zbiórkę pieniędzy w najbliższą niedzielę (31 stycznia) o godz. 9.00. Zachęcamy do wrzucania datków, które przyczynią się m.in. wsparcia oddziałów laryngologicznych, a także ochrony życia i zdrowia Polaków.

Wolontariusze będą kwestowali w Piszu, Karwiku, Jeżach, Wiartlu, Kotle Dużym, Starych Gutach, Pietrzykach, Rakowie, Szymkach, Liskach, Masztach, Babrostach oraz Borkach. Z kolei o godz. 17.00 na kanale Facebookowym Piski Dom Kultury PDK (dostępnym pod adresem:https://www.facebook.com/PiskiDomKulturyPDK) rozpocznie się licytacja przedmiotów wystawionych na aukcje. Ich lista wciąż rośnie. Część gadżetów oraz usług, jakie trafią na licytację znajdziemy pod wyżej wspomnianym linkiem.

Licytować będą mogli Państwo telefonicznie na podane przez nas numery. Wpłaty za wylicytowane online przedmioty muszą być przelane na eSkarbonkę Sztabu link: https://eskarbonka.wosp.org.pl/vg159y...) lub być wpłacone gotówką do zarejestrowanej Sztabowej Puszki Stacjonarnej – czytamy na profilu Facebookowym Piskiego Domu Kultury.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PODJĘCIA ŚRODKÓW ZAPOBIEGAWCZYCH

25.01.2021

Informuję, że w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w dniach 25-31.01. 2021 r. istnieje możliwość prowadzenia strzelań dzienno-nocnych całodobowo. W dniach 25-31.01.2021 r. istnieje możliwość wykorzystywania materiałów wybuchowych do niszczenia przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych w godz. od 08:00 do 16:00.

Powyższe zajęcia stanowią duże zagrożenie życia i zdrowia dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na teren wojskowy – poligon. Za nieprzestrzeganie powyższego zakazu będą nakładane kary administracyjne.

Lekceważenie zakazów wstępu na obiekty poligonowe, zbieranie runa leśnego, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zawsze istnieje możliwość znalezienia niewybuchów i niewypałów, a ich zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie może zakończyć się śmiercią lub kalectwem.

Nadmieniam, że korzyści z wtargnięcia ludności cywilnej na teren poligony celem zbierania złomu, runa leśnego mogą być niewspółmierne do poniesionych konsekwencji prawnych, utraty zdrowia, a nawet życia.

Ponadto przypominam, że teren poligonu oznaczony tablicami informacyjnymi zgodnie z ustawą z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP (Dziennik Ustaw Nr 10 pozycja 206 z 2010 r. z późniejszymi zmianami) jest terenem zamkniętym dla ludności cywilnej, szczególnie niebezpiecznym gdzie występują duże zagrożenia zdrowia i życia. Dodatkowo w rejonach obiektów szkoleniowych znajdują się maszty ostrzegawcze z czerwoną flagą w dzień i czerwoną latarnią w nocy, który to sygnał oznacza strzelanie amunicją bojową. Osoby, które zostaną zatrzymane na terenie poligony zgodnie z w/w ustawą będą podlegać karze grzywny.

 Z poważaniem

Komendant

cz.p.o. mjr Artur Żuber