Niedziela25.02.2018
0°C

V Kolejka Halówki - Zacięte starcie Mi To Lotto z Na Bombie i późne przebudzenie Orlika

13.02.2018

Były słupki i poprzeczki, a rezultaty dwóch spotkań ważyły się do końcowego gwizdka sędziego. Piąta kolejka Piskiej Halówki zapewniła emocje na trybunach i na boisku.

W V kolejce XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej obejrzeliśmy dwa ciekawe spotkania. O zapewnienie emocji postarali się zawodnicy Mi To Lotto i Na Bombie, którzy w drugim starciu kolejki stoczyli zacięty bój zakończony podziałem punktów.

Już w pierwszych sekundach prowadzenie objęło Mi To Lotto, by po kilku minutach meczu prowadzić 2:0. Jednak piłkarze Na Bombie nie dawali za wygraną i w drugiej połowie  to oni wyszli na prowadzenie 4:3. W końcówce walka na boisku była tak zacięta, że każda kontra z jednej, czy drugiej strony mogła zaważyć o losach meczu. Wojnę nerwów wygrało Mi To Lotto, a Konrad Tyszka, ustalając wynik na 4:4, urwał dla swojego zespołu jeden cenny punkt.

Ciekawe starcie, a raczej jego końcówkę, obejrzeliśmy w ostatnim meczu za sprawą zespołu Orlik Team. Piłkarze Orlika stając przeciwko Samym Swoim, nie potrafili skutecznie wykończyć swoich akcji. Przegrywając 0:3 Orlik Team przebudził się dopiero na około 3 minuty przed końcem pojedynku. Było już jednak za późno by zremisować i chociaż w ostatnich sekundach zrobiło się naprawdę gorąco, to Sami Swoi obronili zwycięstwo z wynikiem 3:2, co dało im ostatecznie pozycję wicelidera.

W tabeli, pomimo pauzy, na pierwszym miejscu z kompletem punktów prowadzi drużyna 1951. Seniorzy Mazura Pisz są głównym faworytem do sięgnięcia po główny puchar ligi. Jednak, kto oprócz nich wejdzie do finałowej czwórki, dopiero zobaczymy. Pewne miejsca wydają się mieć drużyny Sami Swoi, Mi To Lotto i Na Bombie, ale przecież Budchal też nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Późne przebudzenie i porażka podcięły skrzydła Orlikom. Całkowicie bez punktów pozostaje Mazur Pisz Juniorzy. Najmłodsi piłkarze ligi, chociaż w ostatniej kolejce dzielnie stawali przeciwko AS Budchal, ostatecznie ulegli aż 1:7.

Do końca rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki i w najbliższej VI odsłonie turnieju najciekawsze będą z pewnością starcia Na Bombie – 1951 oraz AS Budchal – Orlik. O tym, kto znajdzie się w czwórce najlepszych zespołów przekonamy się w VII kolejce, czyli 24 lutego br. Bezpośrednio po zakończeniu spotkań najlepsza czwórka rozegra finały Pucharu Ligi, a tu wszystko będzie mogło się zdarzyć.

W VI kolejce 17 lutego (początek godz. 16) na boisku zagrają:
Na Bombie Team – 1951
Mi To Lotto – Mazur Pisz Juniorzy
AS Budchal Team – Orlik Team
Sami Swoi – pauza

NAJLEPSI STRZELCY po V kolejce (118 bramek)

09.02.2018

W sobotę (03.02.2018r.) minął półmetek rozgrywek XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Kibice obejrzeli najciekawszy mecz edycji, w którym AS Budchal nieźle „postraszył” liderów – drużynę 1951.

W IV kolejce na boisku Szkoły Podstawowej Nr 4 tradycyjnie rozegrano trzy spotkania. Pierwsze, niestety, toczyło się do jednej bramki, a zwycięstwo 10:0 drużyny Sami Swoi nad Juniorami Mazura pozwoliło zwycięzcom doprowadzić do zmiany w klasyfikacji króla strzelców. Aleksander Kołakowski strzelając 5 bramek wyprzedził Marcina Mąkę (1951 - 7 goli) i z dziewięcioma trafieniami stanął na szczycie listy ligowych snajperów.

Drugi mecz za sprawą AS Budchal można uznać za najlepsze starcie tej edycji ligi. Piłkarze Budchal, którzy zajmują przedostatnią pozycję w tabeli, o mały włos nie urwali punktów liderom – drużynie 1951. Po pierwszej połowie i strzałach Kamila Szczecha, Budchal prowadził 2:0. Sensacyjny wynik utrzymywał się jeszcze długo przez drugą połowę meczu, jednak presja czasu zmusiła do działania liderów rozgrywek. Wyrównanie na 2:2 po ładnym strzale głową Karola Szymanowskiego padło dopiero na kilka minut przed końcowym gwizdkiem Jacka Świątkowskiego. Później jeszcze dwa trafienia Marcina Mąki i 1951 ostatecznie, po dużych emocjach ratuje komplet punktów i wygrywa 4:2.

Trzecie starcie Orlik Team – Mi To Lotto minęło już bez większych emocji, zwycięstwo 4:0 drużyny Mi To Lotto zapewniło piłkarzom z Jeży pozycję wicelidera.

Po czterech kolejkach można już ocenić siłę zespołów i pary, które powalczą o czołowe miejsca w finale rozgrywek. Obecnie bez straty punktów pozostaje jedynie drużyna 1951, ale w grze o puchary z pewnością liczyć będą się jeszcze piłkarze: Mi To Lotto, Sami Swoi i Na Bombie. Ostatniego słowa, przynajmniej w walce o III miejsce, nie powiedział też jeszcze Orlik Team. Serce do walki, jak pokazali to w ostatnim meczu, mają również piłkarze Budchal Team.

29.01.2018

Blisko 50 zawodniczek i zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Pływackich Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu, które 24 stycznia br. odbyły się na Pływalni Miejskiej w Piszu. Najbardziej oblegany był podzielony na dwie serie start w kategorii dziewcząt – rocznik 2007. W sumie w 14 startach na 12.5 m, 25 m i 50 m udział wzięło 47 młodych pływaków w wieku 6-14 lat.

Najmłodszą zawodniczką była Laura Krakowska, a najmłodszym zawodnikiem Bartosz Żuber. Oboje odebrali specjalne puchary ufundowane przez Starostę Piskiego – Andrzeja Nowickiego i Burmistrza Pisza – Andrzeja Szymborskiego. Na wszystkich uczestników czekały medale, dyplomy i słodycze ufundowane przez Dyrektora PMOS Pisz Stanisława Zduniaka.

Ozdobą Mistrzostw był pokaz umiejętności pływackich MKS "Roś" Pisz – zawodników trenowanych przez Wojciecha Waszkiewicza, którzy na swoim koncie mają medale Mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Pływackie, które 24 stycznia br.  odbyły się na Pływalni Miejskiej w Piszu, przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu zorganizował Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu.

22.01.2018

II kolejka XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej za nami (20.01.2018r.). Na bramki znów nie można było narzekać. Najwięcej goli padło w ostatnim starciu seniorów z 1951 z juniorami Mazura Pisz. Starsi zawodnicy nie dali młodszym kolegom żadnej taryfy ulgowej.

Pierwszy mecz Mi To Lotto z AS Budchal Team zakończony remisem 2:2 nie zapowiadał dużej ilości bramek, jednak w kolejnych spotkaniach piłka co chwilę wpadała do siatki. Pierwsza połowa drugiego starcia Na Bombie Team z Sami Swoi wskazywała, że również ten mecz będzie wyrównany. Po krótkiej przerwie na boisko bardziej skoncentrowani wyszli Sami Swoi. Atak i dobra postawa bramkarza zaowocowały zwycięstwem właśnie tego zespołu (8:3). Na listę strzelców z czterema bramkami wpisał się Aleksander Kołakowski. Na Bombie Team stać było tylko na najładniejszą bramkę kolejki, którą z obrotem strzelił Kamil Poreda.

Trzeci mecz 1951 z Mazur Pisz Juniorzy uznać trzeba za lekcję piłki nożnej jakiej seniorzy udzielili młodszym kolegom. Wynik 13:4 mówi wszystko, a Marcin Mąka z 4 trafieniami i jednym z pierwszej kolejki stanął na czele najlepszych strzelców.

22.01.2018

Za nami pierwsza kolejka XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. W trzech meczach, które rozegrano 13 stycznia br. w sali sportowej SP 4, kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Dwadzieścia siedem bramek to dobry bilans otwarcia.
W pierwszym spotkaniu naprzeciwko siebie stanęli piłkarze Orlik Team oraz 1951 i w tym spotkaniu  dosyć pewne zwycięstwo (6:2) zaliczyła drużyna 1951. W drugim i najbardziej zaciętym starciu kolejki Mi To Lotto pokonali Samych Swoich (4:3). Największą jednak ilością bramek zaowocował ostatni mecz Na Bombie Team z Juniorami Mazura Pisz. Piłkarze Na Bombie nie dali wielu szans młodym zawodnikom Mazura ogrywając ich aż 9:3.
Pierwsza kolejka zaowocowała też hat trickiem, którym popisał się Rafał Ptak. Zawodnik Na Bombie Team, jako jedyny z trzema bramkami na koncie otwiera listę strzelców. Za nim z dwoma trafieniami widnieją jeszcze: Paweł Poreda i Mateusz Sokołowski (obaj z Na Bombie Team), Piotr Kukawka (Mazur Juniorzy), Paweł Owczarczyk (Mi To Lotto), Dawid Ekstowicz (Sami Swoi), Paweł Witkowski (1951). W trzech rozegranych spotkaniach bramki strzelało 19 zawodników.
Za najbardziej emocjonujący mecz pierwszej kolejki należy uznać starcie Sami Swoi z Mi To Lotto, w którym zwycięstwo ważyło się do ostatnich sekund starcia. Jak ułoży się ta edycja ligi, na razie trudno jeszcze wyrokować. Podczas otwarcia pauzowała drużyna AS Budchal Team.