Sobota23.06.2018
0°C

I Wyścig Przedszkolaków na Jeździkach

06.06.2018

126 pięciolatków z 6 grup Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Piszu wzięło udział w „I Wyścigu Przedszkolaków na Jeździkach”. Rywalizacja odbyła się 5 czerwca br. na stadionie Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu. Oprócz wyścigów organizatorzy przygotowali dla najmłodszych zabawę w puszczanie ogromnych baniek mydlanych, tatuaże i moc innych atrakcji.

Zanim jednak dzieci stanęły na starcie przywitali ich policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Piszu, Anna Szypczyńska i Tomasz Zawalich, którzy przypomnieli przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach i jeździkach, podkreślając jak ważne jest zakładanie kasków. Z uwagi na zbliżające się wakacje policjanci omówili również zasady bezpieczeństwa nad wodą.

Następnie ruszyła rywalizacja, emocji było wiele, bo dzieci pędziły przez murawę ile sił w nogach. Wyścigi na jeździkach nie były jedyną atrakcją tego dnia. Na przedszkolaków czekały malowanie twarzy i tatuaże, gra w mini piłkę nożną, puszczanie olbrzymich baniek mydlanych oraz słodkości. Każdy z uczestników otrzymał też dyplom.

Organizatorem zabawy był Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Piszu, a współorganizatorzy to Gmina Pisz, Stowarzyszenie „Rozrusznik” przy ZSZ Pisz i Nadleśnictwo Pisz.

Puchar Burmistrza Pisza pojechał do Szczytna

18.04.2018

Dwa boiska, cztery zespoły i osiem rozegranych spotkań. 14 kwietnia br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 odbył się II Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Pisza.

Do rywalizacji stanęły trzy drużyny z Pisza i goście ze Szczytna, którzy jak się okazało korzystając z zaproszenia sięgnęli po główne trofeum turnieju. Siatkarze drużyny Paliatywni Szczytno zapewnili sobie zwycięstwo po łatwej wygranej w finale 2:0 (25:18, 25:12) z drużyną Polej Pisz.

Zanim jednak wyłoniono pary finałów, najpierw rozegrano 6 spotkań w systemie „każdy z każdym”. W tej fazie najbardziej zaciętym pojedynkiem był mecz Straży Pożarnej Pisz z Amarena Team, który jako jedyny zakończył się tie-breakiem (25:22, 15:25, 13:15).

Mecze w fazie „każdy z każdym” miały jednego faworyta – drużynę Polej Pisz, która pewnie (2:0) wygrała wszystkie pojedynki. Finał ze Szczytnem pokazał, że skupionym trzeba być do samego końca. Słabość liderów wykorzystali goście i Puchar Burmistrza pojechał do Szczytna. W meczu o III miejsce, ponownie lepsi od Strażaków okazali się zawodnicy Amarena Team pokonując rywali 25:23, 25:16.

Na zakończenie najlepsze drużyny otrzymały puchary i medale, które siatkarzom wręczał Wojciech Waszkiewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu, organizator turnieju.

Puchar Ligi Mistrzów Gmin pojechał do Orzysza

22.03.2018

Drużyna Bomir-Orzysz zdobyła Puchar Ligi Mistrzów w Halową Piłkę Nożną Gmin: Pisz, Orzysz, Biała Piska i Ruciane-Nida. Turniej koronujący rozgrywki lig halowych w naszym powiecie odbył się 18 marca br. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Piszu. Rywalizacja o główne trofeum była naprawdę zacięta.

Już pierwsze starcie drużyn Bomir-Orzysz i 1951 (seniorzy Mazura Pisz) pokazało, że każdy zespół przyjechał walczyć o zwycięstwo. Listę goli  otworzył już w pierwszych minutach starcia Artur Kropiewnicki (Bomir - Orzysz). Na odpowiedź seniorów Mazura długo nie trzeba było czekać i już w następnej akcji było 1:1 po strzale Piotra Żbikowskiego. Remis nie utrzymywał się jednak długo, bo trzy minuty przed przerwą na 2:1 dla Orzysza podwyższył Piotr Kowalczyk.

Po przerwie, w 5 minucie znów odpowiedział Piotr Żbikowski i na tablicy wyników pojawił się remis 2:2. Bomir-Orzysz nie czekał długo z rewanżem i po chwili ponownie Piotr Kowalczyk zmienił stan punktacji na 3:2. Kolejna akcja i znów Piotr Żbikowski wyrównuje na 3:3. Sekundy uciekały, czasu robiło się coraz mniej, a żadna z drużyn nie chciała karnych. Tę grę nerwów lepiej rozegrali piłkarze z Orzysza. Jedna z ostatnich akcji i strzał Artura Kropiewnickiego dał im zwycięstwo (4:3).

W drugim meczu znów na boisko wyszli piłkarze 1951, by tym razem stanąć przeciwko Mar-Mir Profil Biała Piska. Tu również walka "gol za gol" i pierwsze 10 minut starcia zamknęło się wynikiem 2:1 dla Mar-Miru. W drugiej odsłonie Mazur gonił, Biała Piska strzelała, jednak w końcówce zmęczenie dopadło piszan, którzy ostatecznie ulegli przeciwnikom z wynikiem 4:6.

Trzecie starcie było finałem dwóch zwycięzców. Przerwa nie dała zbyt wiele oddechu Mar-Mirowi, który ostatecznie uległ piłkarzom Bomiru 0:4. Po długim podaniu od bramkarza, ostatnią bramkę meczu i turnieju zdobył Artur Kropiewnicki i tym samym z 4 golami na koncie został królem strzelców Pucharu Ligi Mistrzów. Bramkarzem turnieju wybrano Łukasza Grycmachera, Mar-Mir Profil Biała Piska.

Rozgrywki finałowe przewidziane były na cztery zespoły i sześć spotkań „każdy z każdym”. Niestety w niedzielę na hali sportowej SP Nr 4 w Piszu stanęło jedynie czterech reprezentantów MKS Ruciane-Nida i tym samym drużyna nie podjęła rywalizacji.

Na zakończenie odbyła się dekoracja piłkarzy. Główny Puchar Ligi Mistrzów z rąk Andrzeja Szymborskiego wznieśli do góry zawodnicy Bomiru, na których czekał dodatkowy bonus, czyli bon na 200 zł przekazany przez Zbigniewa Włodkowskiego – Burmistrza Orzysza.

Pozostałe nagrody, puchary i medale ufundowane przez Urząd Miejski w Piszu, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu oraz Urząd Miasta i Gminy Ruciane-Nida wręczyli zawodnikom Wojciech Waszkiewicz, dyrektor MGOSiR w Piszu i Piotr Feliński – Burmistrz Miasta i Gminy Ruciane-Nida. Pomysł Pucharu Ligi Mistrzów przypadł do gustu piłkarzom i działaczom, którzy wyrazili chęć kontynuowania turnieju w kolejnych latach.

Organizatorami turnieju były Urząd Miejski w Piszu i Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu. Partnerami piłkarskiej rywalizacji na szczycie były Gmina Orzysz i Gmina Ruciane-Nida. Sędzią turnieju był Jan Czarnecki, a przebieg gry komentował Krzysztof Rumiński.

Piska Halówka dobiegła końca

01.03.2018

Zwycięstwo w lidze, Puchar Ligi i tytuł Króla Strzelców – drużyna seniorów Mazura Pisz grając pod nazwą 1951 (rok założenia KS Mazur Pisz) zdominowała XVIII Edycję Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze Mi To Lotto, którzy do końca próbowali urwać kilka punktów liderom.

W XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej udział wzięło ponad 80 zawodników z 7 drużyn. Podczas wszystkich kolejek rozgrywanych w soboty w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Piszu zdobyto 168 bramek. Najlepszym strzelcem tej edycji z 17 trafieniami został Marcin Mąka (1951), na drugim miejscu z 13 bramkami uplasował się Aleksander Kołakowski (Sami  Swoi). Trzecim strzelcem ligi został Dominik Chodnicki -  9 goli (AS Budchal Team). Tytuł najlepszego bramkarza przyznano Wiktorowi Dobrowolskiemu (Mi To Lotto).

Najciekawszym spotkaniem VII (ostatniej) kolejki był mecz Sami Swoi - AS Budchal Team. Stawką rywalizacji było miejsce w czwórce najlepszych zespołów ligi. W lepszej sytuacji była drużyna Sami Swoi, której wystarczył remis, jednak po zaciętym pojedynku to piłkarze Budchal odnieśli zwycięstwo 6:4.

Ciekawy przebieg miało również spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Starcie z zawodnikami Mi To Lotto wygrali seniorzy Mazura Pisz (3:1), którzy nie odnotowali żadnej porażki. Najmniej emocji, chociaż najwięcej bramek ,zobaczyliśmy w meczu Na Bombie Team z Orlik Team wygranym przez Na Bombie 8:3.

Podsumowaniem XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej była dodatkowa rywalizacja o Puchar Ligi, w której zagrały cztery najlepsze zespoły tabeli. Losowanie par przeprowadził Andrzej Szymborski – Burmistrz Pisza.

W dwóch meczach o awans do finału przeciwko sobie zagrały drużyny 1951 i AS Budchal Team (3:1) oraz Mi To Lotto i Na Bombie. Tu jednak po bezbramkowym remisie o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Po jednym ze strzałów obronionych przez bramkarza Macieja Pardo zwyciężyła drużyna Na Bombie z wynikiem 3:2.

W finale, grającym mecz po meczu zawodnikom Na Bombie, sił starczyło na pierwszą połowę spotkania. W drugiej odsłonie zawodnicy 1951 zmęczyli przeciwników i zwyciężając 6:1 przypieczętowali  swą dominację w całej edycji sięgając po drugie trofeum.

Na zakończenie zawodnicy trzech najlepszych drużyn odebrali medale, statuetki i puchary ufundowane przez Urząd Miejski w Piszu. Piłkarzy dekorował Przewodniczący Rady Miejskiej w Piszu – Lech Borak oraz  organizator ligowych rozgrywek,  dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu – Wojciech Waszkiewicz

NAJLEPSI STRZELCY XVIII Edycji Ligi
Marcin Mąka - 17 bramek, 1951,
Aleksander Kołakowski - 13 bramek, Sami Swoi,
Dominik Chodnicki - 9 bramek, AS Budchal Team.
Rafał Ptak - 8 bramek, Na Bombie Team,
Paweł Witkowski - 8 bramek, 1951,
Kamil Szczech - 8 bramek, AS Budchal Team,
Paweł Owczarczyk - 6 bramek, Mi To Lotto,
Damian Kazimierski - 5 bramek, Sami Swoi.

TABELA KOŃCOWA
1. 1951 18 pkt 41:11
2. Mi To Lotto 11 pkt 18:12
3. Na Bombie Team 10 pkt 31:23
4. AS Budchal Team 10 pkt 25:20
5. Sami Swoi 9 pkt 28:18
6. Orlik Team 3 pkt 17:27
7. Mazur Pisz Juniorzy 0 pkt 9:48

 
 

V Kolejka Halówki - Zacięte starcie Mi To Lotto z Na Bombie i późne przebudzenie Orlika

13.02.2018

Były słupki i poprzeczki, a rezultaty dwóch spotkań ważyły się do końcowego gwizdka sędziego. Piąta kolejka Piskiej Halówki zapewniła emocje na trybunach i na boisku.

W V kolejce XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej obejrzeliśmy dwa ciekawe spotkania. O zapewnienie emocji postarali się zawodnicy Mi To Lotto i Na Bombie, którzy w drugim starciu kolejki stoczyli zacięty bój zakończony podziałem punktów.

Już w pierwszych sekundach prowadzenie objęło Mi To Lotto, by po kilku minutach meczu prowadzić 2:0. Jednak piłkarze Na Bombie nie dawali za wygraną i w drugiej połowie  to oni wyszli na prowadzenie 4:3. W końcówce walka na boisku była tak zacięta, że każda kontra z jednej, czy drugiej strony mogła zaważyć o losach meczu. Wojnę nerwów wygrało Mi To Lotto, a Konrad Tyszka, ustalając wynik na 4:4, urwał dla swojego zespołu jeden cenny punkt.

Ciekawe starcie, a raczej jego końcówkę, obejrzeliśmy w ostatnim meczu za sprawą zespołu Orlik Team. Piłkarze Orlika stając przeciwko Samym Swoim, nie potrafili skutecznie wykończyć swoich akcji. Przegrywając 0:3 Orlik Team przebudził się dopiero na około 3 minuty przed końcem pojedynku. Było już jednak za późno by zremisować i chociaż w ostatnich sekundach zrobiło się naprawdę gorąco, to Sami Swoi obronili zwycięstwo z wynikiem 3:2, co dało im ostatecznie pozycję wicelidera.

W tabeli, pomimo pauzy, na pierwszym miejscu z kompletem punktów prowadzi drużyna 1951. Seniorzy Mazura Pisz są głównym faworytem do sięgnięcia po główny puchar ligi. Jednak, kto oprócz nich wejdzie do finałowej czwórki, dopiero zobaczymy. Pewne miejsca wydają się mieć drużyny Sami Swoi, Mi To Lotto i Na Bombie, ale przecież Budchal też nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Późne przebudzenie i porażka podcięły skrzydła Orlikom. Całkowicie bez punktów pozostaje Mazur Pisz Juniorzy. Najmłodsi piłkarze ligi, chociaż w ostatniej kolejce dzielnie stawali przeciwko AS Budchal, ostatecznie ulegli aż 1:7.

Do końca rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki i w najbliższej VI odsłonie turnieju najciekawsze będą z pewnością starcia Na Bombie – 1951 oraz AS Budchal – Orlik. O tym, kto znajdzie się w czwórce najlepszych zespołów przekonamy się w VII kolejce, czyli 24 lutego br. Bezpośrednio po zakończeniu spotkań najlepsza czwórka rozegra finały Pucharu Ligi, a tu wszystko będzie mogło się zdarzyć.

W VI kolejce 17 lutego (początek godz. 16) na boisku zagrają:
Na Bombie Team – 1951
Mi To Lotto – Mazur Pisz Juniorzy
AS Budchal Team – Orlik Team
Sami Swoi – pauza

NAJLEPSI STRZELCY po V kolejce (118 bramek)
Aleksander Kołakowski - 11 bramek, Sami Swoi
Marcin Mąka - 7 bramek, 1951
Dominik Chodnicki - 7 bramek, Budchal Team
Rafał Ptak - 6 bramek, Na Bombie
Paweł Witkowski - 5 bramek, 1951
Damian Kazimierski - 5 bramek, Sami Swoi
Paweł Owczarczyk - 5 bramek, Mi To Lotto

TABELA po IV kolejce
1. 1951 - 12 pkt, 26:8
2. Sami Swoi - 9 pkt, 24:12
3. Mi To Lotto - 8 pkt, 14:9
4. Na Bombie Team - 7 pkt, 21:8
5. Budchal Team - 4 pkt, 14:12
6. Orlik Team - 3 pkt, 10:14
7. Mazur Pisz Juniorzy - 0 pkt, 9:45

TERMINARZ ROZGRYWEK VII kolejka
24 lutego 2018r., godz. 15  - RUNDA FINAŁOWA
Na Bombie Team – Orlik Team
Sami Swoi – AS Budchal Team
1951 – Mi To Lotto
Mazur Pisz Juniorzy - pauza