Piątek15.12.2017
0°C

Moc zabawy i radości - Mikołajki na pływalni w Piszu

08.12.2017

Szalona rywalizacja na wodnym placu zabaw, gorący doping, odwiedziny św. Mikołaja i ubieranie choinki pod wodą. Wszystkie te atrakcje czekały wczoraj na dzieci ze szkół podstawowych gminy na Pływalni Miejskiej w Piszu.

Blisko setka uczniów klas IV – VI wzięła udział w mikołajkowej zabawie zorganizowanej na Pływalni Miejskiej w Piszu. Dzieci nie trzeba było namawiać do udziału w przygotowanych zabawach. Wszyscy dosłownie rwali się, by sprawdzić swoje siły na wodnym placu zabaw.

Jedni z pokonaniem przeszkód radzili sobie lepiej, inni wpadali do wody, ale nikt nie dawał za wygraną i każdy z radością wracał na trybuny. Na torze sprawdzić mogli się również ratownicy i nauczyciele, których do udziału w zabawie zachęcał burmistrz Andrzej Szymborski.

O dzieciach pamiętał również św. Mikołaj, który na pływalni zjawił się z workiem pełnym słodyczy.
Po szaleństwach nad wodą i w wodzie, przyszedł czas na pełne zanurzenie. Długa kolejka ustawiła się do instruktorów nurkowania. Większość uczniów świetnie radziła sobie z nurkowym ABC, czyli pływaniu z maską i rurką.

Śmiałkowie, których również nie brakowało, pod kokiem Piotra Przystawika mogli zejść pod wodę w pełnym wyposażeniu z aparatem tlenowym. Zadaniem było ubranie choinki na dnie basenu.

Organizatorem mikołajkowej zabawy na basenie był Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu. Sponsorzy to: Akademia Edukacji i Rekreacji „Dragonfly”, Centrum Nurkowania „Mazury Diving” oraz Urząd Miejski w Piszu.

 
 

Puchar Burmistrza Pisza w rękach Kałęczyna

15.11.2017

Osiem drużyn i ponad 70 zawodników. W sobotę 11 listopada br. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Piszu odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pisza z okazji Święta Niepodległości. Były emocje, były bramki w ostatnich sekundach, były rzuty karne. Na koniec o zwycięstwo walczyły cztery drużyny - wygrał Kałęczyn.

Ponad 160 bramek strzelili zawodnicy, którzy z okazji Święta Niepodległości stanęli do rywalizacji w Turnieju Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego. W całym turnieju rozegrano 16 spotkań, najciekawszym starciem fazy grupowej był pojedynek Orlik Team z Wypompowanymi, gdzie o zwycięstwie Orlika 2:1 zdecydowała bramka strzelona równo z sygnałem kończącym mecz.

Do ciekawych starć w grupach należały też mecze: Budchal-Wypompowani 2:2, LM Team-Galaktikos 3:4, Kałęczyn-Galaktikos 1:1, Orlik-Budchal Team 1:0 i Kałęczyn-LM Team 2:2.
Spotkania wyłoniły półfinalistów. W grupie "A" na pierwszym miejscu z kompletem 9 punktów znalazł się Orlik Team. Grupę "B" wygrali piłkarze Galaktikos, którzy zgromadzili 7 pkt. i strzelili 13 bramek, najwięcej ze wszystkich zespołów.

Poziom i umiejętności drużyn, które weszły do półfinałów, zapowiadały, że może zdarzyć się wszystko. I tak było, bo walka szła o każdy metr boiska, a mecze kończył się "na styk". W pierwszym półfinale Wypompowani ulegli 2:3 Galakticos. Drugi mecz Orlik-Kałęczyn był jeszcze bardziej zacięty i po remisie 1:1 o zwycięstwie zdecydowały karne. Tu głównie walczyli bramkarze, a ostatecznie 5:4 zwyciężył Kałęczyn.

Porażka i zmęczenie podcięło skrzydła Orlikom i kolejny mecz o trzecie miejsce przegrali z Wypompowanymi 0:2. Finał Galaktikos-Kałęczyn po bardzo zaciętym boju 1:0 wygrał Kałęczyn, a bramkę na miarę zwycięstwa w końcówce starcia strzelił Tomasz Jakubczyk.

Najlepsze trzy zespoły otrzymały pamiątkowe puchary Burmistrza Pisza. Zwycięzców dekorował Wojciech Waszkiewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Óśrodka Sportu i Rekreacji w Piszu-organizator turnieju.

Tabele spotkań w grupach

GRUPA "A":
1.Orlik 9 pkt 6-1
2. Wypompowani 4 pkt 8-4
3. Budchal 4 pkt 5-3
4. Juniorzy Mazur 0 pkt 0-11

GRUPA "B";
1. Galaktikos 7 pkt 13-4
2. Kałęczyn 5 pkt 7-3
3. LM Team 4 pkt 9-6
4. Osiniak 0 pkt 0-16

 

 

 
 

VIII Wielopokoleniowy Rajd Rowerowy, MGOSiR w Piszu

20.09.2017

Kolejny raz Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu zorganizował Wielopokoleniowy Rajd Rowerowy. 16 września br. w VIII edycji imprezy kilkadziesiąt osób ruszyło ścieżkami Puszczy Piskiej.

Rowerowa wycieczka wystartowała ze stadionu miejskiego. Tu wszystkich uczestników powitał Wojciech Waszkiewicz, dyrektor MGOSiR. Na start przybyli również policjanci, którzy rozdali kamizelki oraz omówili podstawowe zasady bezpiecznej jazdy rowerem.

Trasa rajdu poprowadziła ul. Leśną do Pogobia Średniego. Przystanek na Łabędzim Mostku, skąd obrano kurs na osadę leśną Kulik. W cieniu wiaty edukacyjnej Nadleśnictwa Pisz każdy mógł posilic się przy grillu. Przeprowadzono slalom rowerowy dla dzieci oraz rozlosowano atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Z Kulika rowerzyści ruszyli lasem w kierunku Jabłoni i dalej do Pisza. W sumie pokonano 26 km.

 
 
 

„W plażówkę gramy…”

24.07.2017

22 lipca br. (sobota), w ramach PISZ MOVE & MUSIC FESTIVAL 2017, na nowo otwartym boisku do plażowej piłki siatkowej (Plaża Miejska w Piszu) odbył się mecz siatkarski „W plażówkę gramy, dla miasta działamy”. W sportowych zmaganiach udział wzięły dwa zespoły samorządowców.

TEAM I w składzie: Andrzej Szymborski, Krzysztof Rumiński, Władysław Niesiobędzki, Hanna Modzelewska i Edmund Lipnicki 

oraz

TEAM II w składzie: Krzysztof Czerwiński, Katarzyna Sobiech, Lech Borak, Krzysztof Nadolny i Leszek Szymański .

Po dwóch przegranych setach (18:25, 9:25) TEAM I zmobilizował się na tyle, aby wygrać trzeci set – 25:16. Zacięty set czwarty (23:25) wyłonił zwycięzcę, którym okazał się TEAM II.

 
 
 

XXIII Piskie Biegi Uliczne

07.06.2017

Ponad 120 amatorów biegania wystartowało 28 maja 2017r. w XXIII Piskich Biegach Ulicznych. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w 10 kategoriach wiekowych na różnych dystansach. W sztafecie rodzinnej zwyciężyła rodzina Państwa Poredów. W kategorii Open najlepszy był Bartłomiej Skrodzki. Sztafeta rodzinna i biegi najmłodszych piszan odbyły na miejskim stadionie.

Organizatorami biegu byli: Gmina Pisz, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu, Piska Akademia Sportu i Rekreacji oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Piszu.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i uczestnikom biegu. Zapraszamy na kolejną edycję za rok!

Mariusz Kaszak
Dyrektor M-GOSiR w Piszu

Wyniki informacji – tabela wyników i galeria zdjęć na stronie http://mgosir.pisz.pl/