Poniedziałek22.05.2017
0°C

Komunikat Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa

19.05.2017

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje, że w prowadzonym przez nią Internetowym Systemie Sygnalizacji Agrofagów dla terenu Powiatu Pisz pod adresem:

https://piorin.gov.pl/sygn/php/rpowiat.php?kod=OLPI

pojawiły się aktywne komunikaty dotyczące zwalczania chorób roślin uprawnych. Komunikaty dotyczą pszenżyta ozimego:

Fuzarioza kłosów zbóż,
Mączniak prawdziwy zbóż i traw - Komunikat aktywny,
Mszyce - Komunikat aktywny,
Pryszczarek zbożowiec - Komunikat aktywny,
Rdza brunatna pszenicy - Komunikat aktywny,
Septorioza liści pszenicy - Komunikat aktywny,
Septorioza plew pszenicy,
Skrzypionki,
Łamliwość źdźbła zbóż i traw - (Termin zabiegu minął).

Po wejściu na stronę Internetowego Systemu Sygnalizacji Agrofagów (link - powyżej) należy otworzyć wytłuszczony "Komunikat aktywny" i zapoznać się ze szczegółami zagrożenia i zaleceniami.

UWAGA - Strzelanie na poligonie!

18.05.2017

Dowódca Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz zawiadamia, że w dniach 25.05.2017r. – 27.05.2017r. na terenie ośrodka prowadzone będą strzelania amunicją bojową.

W dniu 25.05.2017r. odbywać się będą strzelania nocne w godzinach: 21:00 - 02:30.
W dniu 26.05.2017r. odbywać się będą strzelania dzienne w godzinach 09:00 - 14:30.
W dniu 27.05.2017r. odbywać się będą strzelania dzienne w godzinach 09:00 - 16:30.


Dowódca Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz przypomina, że lekceważenie zakazów wstępu na tereny poligonowe, zbieranie runa leśnego, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie niewypałów i niewybuchów grozi śmiercią lub kalectwem.   

Zgodnie z prawem, tereny poligonów są obszarami zamkniętymi dla ludności cywilnej. Wtargnięcie, przebywanie i poruszanie się po takim terenie zagrożone jest nie tylko odpowiedzialnością karną (grzywna), ale przede wszystkim grozi utratą zdrowia i życia. Tereny poligonowe oznaczone są tablicami informacyjnymi i masztami ostrzegawczymi z czerwoną flagą oznaczającymi „ostre strzelanie”. Osoby łamiące zakaz wstępu podlegają karze grzywny. 

"STABILNE ZATRUDNIENIE - osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej" - nowy program PFRON

18.05.2017

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje program „STABILNE ZATRUDNIENIE - osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej”, który skierowany jest m.in. do samorządu gminnego i powiatowego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Funduszu pod adresem: www.pfron.org.pl w zakładce Program STABILNE ZATRUDNIENIE.

Plik do pobrania

  Dotacje oraz fundusze pożyczkowe dla Przedsiębiorców - spotkanie w Ełku

  17.05.2017

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Ełku zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie informacyjne pn. Dotacje oraz fundusze pożyczkowe dla Przedsiębiorców.
   

  Termin i miejsce spotkania:

  7 czerwca 2017r. w godzinach  10.00-12.45, Ełk

  O dokładnym miejscu spotkania uczestnicy zostaną powiadomieni w mailu z informacją o zakwalifikowaniu się na spotkanie informacyjne.
   

  Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest:

  • przesłanie podpisanego formularza zgłoszeniowego na adres mailowy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Ełku lpielk@warmia.mazury.pl do 2 czerwca 2017r. godz. 14:00.
  • potwierdzenie mailowe przesłane przez organizatorów spotkania.

  W przypadku osób niepełnosprawnych, prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz sprawną obsługę spotkania.
   

  Zgłoś nieobecność

  Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak ponosimy koszty jego organizacji, nawet za zgłoszone a niewykorzystane miejsca. Dlatego prosimy o poinformowanie o nieobecności na spotkaniu, pomimo wcześniejszej rejestracji i potwierdzenia uczestnictwa.

  Ta zasada przyczyni się do wydatkowania środków publicznych w sposób celowy i oszczędny.
   

  Program spotkania

  Spotkanie poprowadzą eksperci z Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie, która pełni rolę Instytucji Pośredniczącej  części I Osi Priorytetowej Inteligentna Gospodarka Warmii i Mazur Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

  Pierwsza część spotkania zostanie poświęcona działaniom w ramach RPOWiM na lata 2014-2020, osi I wdrażanym przez WMARR S.A.

  W drugiej części spotkania ekspert przedstawi ofertę  Regionalnego Funduszu Pożyczkowego (RFP) działającego w strukturach WMARR S.A.

  Więcej informacji

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Ełku:
  tel. 87 610 07 77, 87 734 11 10/09, email: lpielk@warmia.mazury.pl

  Agata Orzeł
  Departament Koordynacji Promocji
  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Ełku

  Pliki do pobrania: