Poniedziałek24.04.2017
0°C

UWAGA - Strzelania na poligonie i neutralizacja przedmiotów wybuchowych!

Dowódca Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz zawiadamia, że w dniach 01.04.2017r. – 30.04.2017r. na terenie ośrodka prowadzone będą strzelania amunicją bojową oraz prace związane z neutralizacją przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych.

Strzelania odbywać się będą w godzinach od 09:00 do 02:00.

Neutralizacja odnalezionych przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych odbywać się będzie w godzinach od 09:00 do 15:00. 

Dowódca Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz przypomina, że lekceważenie zakazów wstępu na tereny poligonowe, zbieranie runa leśnego, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie niewypałów i niewybuchów grozi śmiercią lub kalectwem.   

Zgodnie z prawem, tereny poligonów są obszarami zamkniętymi dla ludności cywilnej. Wtargnięcie, przebywanie i poruszanie się po takim terenie zagrożone jest nie tylko odpowiedzialnością karną (grzywna), ale przede wszystkim grozi utratą zdrowia i życia. Tereny poligonowe oznaczone są tablicami informacyjnymi i masztami ostrzegawczymi z czerwoną flagą oznaczającymi „ostre strzelanie”. Osoby łamiące zakaz wstępu podlegają karze grzywny.  

Wróć