Czwartek22.03.2018
0°C

Rowery dla niepełnosprawnych

Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie informuje, że posiada trójkołowe rowery rehabilitacyjne, które może przekazać bezpłatnie na rzecz osób niepełnosprawnych.

Rowery mogą służyć w celach rehabilitacyjnych oraz jako środek transportu dla osób ze schorzeniami ruchowymi, z autyzmem, zespołem Downa czy porażeniem. Rowery są w pełni wyposażone, posiadają wszelkiego rodzaju atesty, dopuszczenia do ruchu itp. Średni koszt roweru to 2,2 tys. zł.

Do dyspozycji są trzy typy rowerów: dla dzieci w wieku 4 – 9 lat, dla dzieci w wieku 10 – 15 lat oraz dla młodzieży powyżej 15 roku życia i osób dorosłych. Sprzęt może okazać się dużą pomocą dla osób potrzebujących takiego wsparcia i być użyteczny w rehabilitacji, codziennym życiu, ale także przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.

Osoby zainteresowane taką formą pomocy powinny przesłać do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża (ul. Partyzantów 82, 10-527 Olsztyn) wniosek, oświadczenie o stopniu niepełnosprawności (np. Urzędu Gminy/Miasta, ośrodka pomocy społecznej).

Po otrzymaniu wniosku z danego podmiotu ustalony zostanie sposób oficjalnego i uroczystego przekazania. W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorem ds. proekologicznych – Sławomirem Kowalikowskim, tel.: 500-868-551.

Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie

Wróć